Nechceli by ste bezstarostne používať batožinu i dlhú dobu po uplynutí záručnej lehoty? No, prečo by ste nemohli? Kufre na batožinu v štýle Vintage vyzerajú veľmi módne, ale ak je zaseknutá rukoväť batožiny a musíte bojovať s uvoľňovacím tlačidlom, prestanú sa Vám páčiť.

Pokiaľ čelíte presne tomuto problému, nemusíte sa obávať, máme pre Vás návod na veľmi jednoduchú opravu.

Krok 1: Zaseknutá rukoväť  batožiny: Pripravte si pomôcky na opravu

Jediné pomôcky, ktoré potrebujete, sú páska a prípravok WD-40. Nezáleží na tom, aký typ pásky použijete, ale silnejší druh pásky Vám poskytne najodolnejšie riešenie. Oprava bude kvalitnejšia, ak použijete pásku na izoláciu elektrických vodičov.

Krok 2: Demontáž batožiny

V tomto ohľade je užitočné mať základné vedomosti o mechanike teleskopických držadiel. Jednoducho povedané, tu sa dozviete, prečo sa rukoväť Vašej batožiny zasekla a po stlačení tlačidla sa nevysúva. Otvorte batožinu, kde nájdete zips, ktorý Vám sprístupní mechaniku rukoväte.

Zips rozopnite a stiahnite látku.  Uvidíte obnaženú škrupinu Vašej batožiny a riadiaci mechanizmus rukoväte. Uvidíte tiež vodidlá držadla spolu s kolíkmi, ktoré bránia držadlu v tom, aby vypadlo zo svojej pozície. Teraz stlačte obe tlačidlá a overte si, ktoré z nich sa zaseklo.

Určili ste, ktorý z kolíkov je chybný? Dobre! Teraz môžeme začať s rýchlou opravou.

Krok 3: Omotajte chybný kolík páskou

Akonáhle bude identifikovaná chybná strana rukoväte batožiny, mali by ste odstrániť zaseknutie. Zatlačte kolík do mechaniky rukoväte ručne. Uistite sa, či ste problém vyriešili a rukoväť sa teraz voľne pohybuje.

Pokiaľ sa rukoväte pohybujú voľne, odstráňte pásku a začnite ju ovíjať okolo chybného kolíka. Uistite sa, či ste obalili chybný kolík aspoň dvakrát alebo trikrát jedným kusom pásky. Keď je páska ovinutá okolo tyče rukoväte, ubezpečte sa, či mechanika pracuje teraz normálne.

Krok 4: Namažte rukoväť batožiny

Teraz budete potrebovať prípravok WD-40. Slúži na to, aby posuvné držadlo batožiny fungovalo hladko. Pomocou trysky naneste niekoľko kvapiek WD-40 na samý začiatok vodidla (odkiaľ vyťahujete držadlo von) a zotrite všetok prebytočný prípravok.

A je to – teraz môžete používať svoju Vintage batožinu, bez toho, by ste museli mať obavy z rozpakov na letisku so zaseknutou rukoväťou batožiny!