By Smole – adobestock.com

Stopy po kvapkách vody na zrkadlách sú nepríjemnosťou, ktorej čelila už väčšina z nás. Ak sa správne neodstránia, zanechajú zrkadlo s viditeľnými škvrnami. Bez ohľadu na to, kde žijete, určite narazíte na tieto škvrny spôsobené tvrdou vodou na vašich kúpeľňových zrkadlách, čelnom skle auta či domácich oknách. Ak nie sú vyčistené správnym spôsobom a včas, stanú sa nevyčistiteľnými a trvalo poškodia zrkadlo alebo sklo. K dispozícii sú rôzne čistiace prostriedky, ktoré vám pomôžu odstrániť škvrny a vyčistiť zrkadlá. Ak hľadáte odpovede na otázky ako si poradiť s vyčistením týchto stôp vody z vašich zrkadiel a skiel, prečítajte si a zoznámte sa s jednoduchými spôsobmi, ako to urobiť.

Odstránenie zaschnutých kvapiek vody zo zrkadla

Kuchynské a kúpeľňové okná a zrkadlá sú najčastejšie miesta, pokiaľ ide o vodné škvrny, pretože kvapôčky vody sa ľahko odrážajú od umývadla. Existuje veľa techník, ako sa zbaviť týchto vodných stôp, ale ak sú od tvrdej vody nie každá technika bude účinná. Museli by ste umývadlo vyčistiť po každom použití a nie každý má na to čas. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete vykonať pri odstraňovaní vodných škvŕn zo zrkadiel a okien, aby znova vyzerali ako nové.

Krok 1: Zmiešajte 50% bieleho octu a 50% vody. Najlepšou možnosťou je použiť vodu s čo najnižším obsahom minerálov.

Krok 2: Vezmite si uterák a namočte ho do roztoku. Teraz ho použite na odstránenie nečistôt. Uistite sa, že celý uterák je vlhký.

Krok 3: Uterák priložte na zrkadlo a na niekoľko minút ho pritlačte na miesta s obzvlášť odolnými škvrnami. Kyslosť octu pomôže pri zmäkčení minerálov v tvrdej vode, čo uľahčí odstránenie škvŕn. Túto metódu môžete tiež použiť na okenné sklá.

Ak nechcete prejsť vyššie uvedenými postupmi, môžete použiť WD-40, pretože efektívne odstraňuje vodné stopy zo zrkadiel. Je to efektívny sprej na čistenie zrkadiel a odstraňovanie zaschnutých kvapiek vody, aby znova vyzerali ako nové.

Odstraňovanie vodných škvŕn z veľkých zrkadiel a skiel

Existujú aj iné oblasti, kde sa môžu vytvárať vodné škvrny, ako napríklad sprchové dvere. Pri takýchto veľkých plochách by bolo príliš časovo náročné, aby ste dodržali vyššie uvedenú metódu za pomoci uteráku. Preto postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby ste sa zbavili vodných škvŕn z veľkých plôch.

Krok 1: Pripravte zmes z 50% vody a 50% octu. Vezmite plastovú sprejovú fľašu a nalejte do nej zmes.

Krok 2: Teraz nastriekajte túto zmes na plochy s vodnými škvrnami. Použite uterák na rozotrenie zmesi a rozpustenie ložísk minerálov, aby ste ich ľahšie odstránili.

Krok 3: Dôkladne opláchnite sklo a odstráňte nadbytočnú vodu pomocou špongie. Po dokončení vyleštite povrch pomocou čistej handričky.

Krok 4: Ak sa vyskytnú nepoddajné plochy vodných stôp, môžete použiť na rozpustenie minerálnych ložísk starú zubnú kefku. Intenzívne drhnite znečistené plochy, kým sa vodné škvrny neodstránia.

Viac tipov a trikov

Nasleduje zoznam osvedčených metód na odstránenie usadenín vody zo skla a zrkadiel. Tieto čistiace prostriedky pomáhajú pri rozpustení obsahu minerálov vo vodných stopách a ľahko ich odstraňujú, pričom vám nechávajú čisté okná a zrkadlá.

WD-40 je skvelé, pokiaľ ide o čistenie zrkadiel a odstraňovanie vodných škvŕn. Je ľahko použiteľný a všetko, čo musíte urobiť, je postriekať kvapalinu na postihnuté miesto a očistiť ho čistou handričkou. Zanechá vaše sklenené okná a zrkadlá iskrivo čisté a ako nové. Ponúka jednoduché a rýchle odstránenie vodných škvŕn tým, že reaguje s minerálmi vo vode a uvoľňuje ich spoje, čo zjednodušuje odstraňovanie škvŕn.

Čistý biely ocot:

Ak sú na zrkadle naozaj odolné škvrny, môžete ich vyčistiť čistým bielym octom. Nastriekajte ocot na sklo alebo namočte do neho uterák a použite ho na odstránenie škvŕn. Uistite sa, že používate vhodné gumené rukavice na ochranu vašich rúk pred kyslosťou octu.

Citrónová šťava:

Citrónová šťava je tiež vhodná, pokiaľ ide o odstraňovanie zaschnutých vodných škvŕn z dôvodu jej kyslosti. Zmiešajte citrónovú šťavu s vodou a použite túto zmes na odstránenie škvŕn zo zrkadiel a skla.

Prášok na pečenie:

Je vynikajúcim čistiacim prostriedkom. Vytvorte zmes z vody a sódy na pečenie a aplikujte pastu na postihnuté miesta zrkadla alebo skla. Ponechajte ju asi pol hodiny pôsobiť a potom ju utrite čistým mokrým uterákom a dôkladne ju opláchnite. Zrkadlo bude ako nové.

Čistý lieh:

Čistý lieh je tiež vhodný pri odstraňovaní vodných stôp zo zrkadiel a skiel. Zmiešajte lieh s vodou v pomere 1:4. Použite tento roztok na vyčistenie skiel a zrkadiel. Je účinný pre škvrny miernej intenzity a je skvelou voľbou na čistenie okien a zrkadiel.

Použitie amoniaku:

Vytvorte zmes amoniaku a vody, namočte do neho uterák a použite ho na čistenie vodných stôp zo zrkadiel a skla. Pri použití amoniaku je dôležité používať ochranné rukavice, pretože môže spôsobiť vážne poranenia. Môže tiež spôsobiť podráždenie pokožky, pri manipulácii preto buďte opatrní.

Všetky tieto jednoduché tipy môžete vyskúšať na vyčistenie zaschnutých stôp po kvapkách vody zo zrkadiel. Alebo vyskúšajte náš produkt, pokiaľ ide o čistenie zrkadiel a odstraňovanie škvŕn z vody, je WD-40 ľahko použiteľný, rýchly a poskytuje vynikajúce výsledky.