Ako je uvedené na jasno modrej nádobke, WD-40 je jednoduché riešenie a možno to najlepšie mazivo na uvoľnenie zadretých dielov, zabraňuje korózii a tvorbe hrdze, vytesňuje vlhkosť a odstraňuje škrípanie dielov. Pravdepodobne máte nádobku WD-40 niekde v garáži i Vy!  Ak sa chcete dozvedieť o niektorých prekvapujúcich použitiach tohto najlepšieho lubrikantu na trhu, tu sú:

1. Lubrikácia záhradného náradia

Chceli by ste vedieť , čo sa stane, keď nastriekate prípravok WD-40 na záhradnú lopatku, motyku, vidly alebo lopatu? Keď dokončíte prácu, pôda z nástrojov jednoducho skĺzne! WD-40 je síce predovšetkým perfektné mazivo, pri vykonávaní záhradných prác ale budete vďační i za túto funkciu.

2. Čistenie dlažby

Prípravok v spreji WD-40 je vyskúšaný a otestovaný miliónmi ľudí a majiteľmi domov a všetci tento produkt milujú i pri použití na čistenie dlažby. A ďalej preto, že prípravok je vysoko účinný pri odstraňovaní všetkých foriem šmúh, farieb, lakov na nechty a rozliatej riasenky. Skúste WD-40 a overte si, že s ním možno ľahko vyčistiť i špinu zo škár medzi dlaždicami.

Akonáhle dokončíte prácu na podlahe, umyte ju mydlovou vodou.

3. Odstránenie žuvačky

Jednoduchým nastriekaním prípravku WD-40 ľahko odstránite nalepenú žuvačku z koberca alebo dokonca z vlasov! Jedná sa o oveľa lepší spôsob než klasické vystrihovane žuvačky, čo Vám zničí účes alebo zanechá viditeľné stopy na Vašom koberci.

4. Zmazanie kresieb pastelkami

Pokiaľ máte v dome neposedné deti, dobre viete o ich tendencii kreatívne tvoriť s pastelkami. Môže byť bežné vidieť farebné kresby na televízore, dverách, oknách, tapetách, maľovaných stenách, nábytku a podlahách. Niektoré deti neušetria ani vlastné hračky.

Ak máte po ruke WD-40, teda najlepšie mazivo v obore, nastriekajte ho na tieto kreatívne výtvory a jednoducho ich zmyte. Všetko bude opäť ako nové.

5. Zbavte sa hrdze alebo blata

Pokiaľ máte v garáži nejaké pílové listy alebo pílové kotúče, zistíte, že použitie WD-40 na ich vyčistenie je prechádzkou ružovým sadom. Jediné, čo musíte urobiť, aby ste odstránili hrdzu alebo zabránili jej vzniku, je postriekať ich prípravkom a zotrieť usadeniny z povrchu. Okrem hrdze je možné pomocou WD-40 odstrániť tiež nečistoty a nánosy, ako je decht.

6. Zmäkčenie kože

Aj keď väčšina ľudí uprednostňuje použitie oleja na zvláčnenie tvrdých kožených pásov, zistíte, že WD-40 je pre túto prácu perfektným prípravkom!

Aj keď sme stručne vysvetlili 5 prekvapujúcich použití toho najlepšieho maziva, nájdete ich oveľa viac sami. Podeľte sa s nami, pokiaľ sa stretnete s ďalšími prekvapujúcimi a menej známymi spôsobmi použitia prípravku WD-40.