Penetračné spreje, označované tiež ako penetračné kvapaliny a penetračné oleje, sú mazivá na ropnej báze s nízkou viskozitou. Najbežnejším faktorom pri určovaní najlepších penetračných sprejov je čo najnižšia úroveň viskozity. Vďaka tejto vlastnosti sa tieto produkty ľahko aplikujú na širokú škálu postihnutých dielov.

Penetračné spreje dostali svoj názov vďaka schopnosti preniknúť/vniknúť/penetrovať i do tých najužších medzier, ktoré sa nachádzajú medzi dvomi dielmi. Pomocou týchto produktov môžu ľudia na celom svete vytesňovať nečistoty alebo materiály, ktoré by mohli uviaznuť vo vnútri. Okrem toho na povrchových póroch zostane tenká vrstva oleja.

Pokiaľ nechcete čakať a postupne skúšať všetky penetračné spreje, ktorý je najlepší, môžete prejsť priamo ku dvom najlepším na našom zozname. Nestrácajte čas s ostatnými penetračnými sprejmi a skúste tieto:

#2: Penetračné spreje Krano Kroil

Odborníci zistili, že tento produkt je medzi penetračnými sprejmi najlepší pre účely, ako je napríklad uvoľňovanie zhrdzavených skrutiek. A čo viac, tento produkt taktiež rýchlo preniká a uvoľňuje zamrznuté alebo zadreté kovové diely.

Penetračný olej Kroil preniká do 1 milióntiny palca úzkeho priestoru. Týmto spôsobom môže rozpúšťať hrdzu a zabrániť jej opakovanému výskytu bez toho, že by bol napadnutý samotný kov. Olej v tomto prípravku je veľmi účinný pri vytesňovaní vody, vysúšaní mastnoty, rozpúšťaní gumy a samozrejme pri mazaní.

#1: WD-40 Multi-Use Product s aplikátorom Smart Straw

Bolo zistené, že tento univerzálny a viacúčelový prípravok preniká medzi zadreté diely a zároveň chráni akýkoľvek kovový predmet pred koróziou a tvorbou hrdze. Tento prípravok tiež vytesňuje vlhkosť všade tam, kam ho nastriekate a zároveň zanecháva tenkú vrstvu oleja, ktorá zaisťuje mazanie.

Tento produkt je v podstate aerosól na vodnej báze, ktorý pracuje s jedinečným bio-rozpúšťadlom , ktoré sa ukázalo ako najjednoduchší a najsilnejší odmasťovač na trhu. Dôvodom je schopnosť preniknúť cez mastnotu a zatvrdnutú špinu. Vďaka tomu ide o najlepší prípravok pre komerčné spotrebiče, mastné automobilové diely, podlahy obchodov a čistiace nástroje.

Pridaná výhoda inhibítorov korózie obsiahnutých v zložení tohto prípravku chráni takmer akýkoľvek povrch pred tzv. bleskovým zhrdzavením. WD v názve prípravku znamená „vytesňovanie vody“ (water displacement) – čo znamená, že tento prípravok je špeciálna zmes mazív. Formulácia WD-40 sa tiež skladá zo zložiek dôležitých pre penetráciu, vytesňovanie vody, odstraňovanie nečistôt a antikoróznych zložiek.

Aké účinky tohto prípravku patria k tým najlepším?

 

1. Ochrana

Zložky tohto prípravku odolné proti korózii chránia pred vlhkosťou a korozívnymi prvkami.

2. Uvoľnenie zadretých mechanických dielov

S pomocou WD-40 môžete uvoľniť akékoľvek zamrznuté alebo zadreté kovové diely alebo dokonca povrch zbaviť hrdze.

3. Lubrikácia

Mazacie zložky tohto prípravku sa široko rozptyľujú po akomkoľvek povrchu a tým zaisťujú voľný pohyb všetkých pohybujúcich sa dielov.

4. Vytesnenie vlhkosti

WD-40 je tiež ideálny pre vytesnenie vlhkosti z elektrických systémov pre potreby odstránenia akýchkoľvek skratov spôsobených vlhkosťou.

WD-40 je skutočne viacúčelový prípravok!