Všetci sme sa niekedy už iste posadili na sedadlo, aby sme potom zistili, že máme na oblečení nalepenú žuvačku. Nie je však treba panikáriť. Tento článok popisuje tie najlepší odstránenie žuvačky pomocou niekoľkých rýchlych metód. Tu sú:

1. Zmrazenie žuvačky

Kto by povedal, že odstránenie žuvačky z oblečenia môže byť tak jednoduché pomocou obyčajného zmrazenia? Všetko, čo musíte urobiť, je zložiť oblečenie tak, aby zasiahnutá časť látky bola úplne hore. Dbajte pritom na to, aby sa žuvačka ďalej nerozširovala alebo sa neprilepila k iným častiam látky.

Potom si vezmite uzatvárateľné plastové vrecko, ktoré ochráni Vaše oblečenie. Tiež sa uistite, či  sa žuvačka neprilepí zospodu k igelitu. Teraz uzavrite vrecko a vložte ho do mrazničky – nebojte sa, bez ohľadu na to, ako sa to zdá divné. Pokiaľ potrebujete vysvetlenie, vedzte, že zmrznutá žuvačka takmer úplne stratí svoju lepivosť.

Po niekoľkých hodinách vyberte oblečenie z mrazničky a vrecka a žuvačku zoškrabte tupým nožom alebo len nechtom.  Všimnite si, že to ide veľmi jednoducho!

2. Žehlenie žuvačky

Ak ste sa rozhodli odstrániť žuvačku týmto spôsobom, musíte vziať kus kartónu a položiť ho na žehliacu dosku. To zaručí, že sa žuvačka neprilepí na žehliacu dosku. Teraz položte postihnutý kus oblečenia na kartón, aby sa žuvačka dotýkala kartónu, teda aby žuvačka bola na spodnej strane a aby sa žehlila len jedna vrstva oblečenia.

Teraz nastavte žehličku na strednú teplotu a zažehlite miesto, kde sa nachádza na spodnej strane prilepená žuvačka. Žehlite tak dlho, dokiaľ sa žuvačka neuvoľní. Akonáhle sa uvoľní, prilepí sa na kartón, čo zistíte pohľadom, keď oblečenie naddvihnete. Spôsoby, ktorými je možné žuvačku odstrániť z oblečenia sú jednoduché – tak jednoduché, že sa budete diviť, prečo ste sa toho vôbec obávali.

3. Odstránenie žuvačky z oblečenia pomocou WD-40

Ak všetko ostatné zlyhá, môžete si byť istí, že Vás nasledujúca metóda nesklame! Na čo teda čakáte? Obstarajte si WD-40 a postupujte podľa týchto 4 krokov: Vezmite si hubku alebo handričku a naneste na ne trochu prípravku WD-40. Teraz otrite postihnutú oblasť navlhčenou handričkou alebo hubkou – a nebojte sa, tento prípravok neznečistí Vaše oblečenie!

Po dokončení počkajte niekoľko minút, než si WD-40 poradí so žuvačkou. Teraz vezmite drevenú špachtľu a jemne odstráňte žuvačku z Vášho oblečenia. Zistíte, že na rozdiel od Vašich prvých zúfalých pokusov pôjde dolu oveľa ľahšie.

Hneď ako je žuvačka odstránená, všetko, čo musíte urobiť, je namočiť postihnutú oblasť zmäkčovačom tkanín – najlepšie parfumovaným – a omyť ju vodou a mydlom. Keď oblečenie opláchnete a osušíte, uvidíte, že váš malý domáci experiment bol úspešný!

Kedykoľvek pôjdete domov metrom a prinesiete si žuvačku nalepenú na oblečení, okrem vyššie uvedených metód môžete použiť i kokosový olej alebo horúcu tekutinu.