Vŕzgajúce dvere nie sú len neoddeliteľnou súčasťou hororových filmov – jedná sa o všednú súčasť domácnosti a vďaka filmom v nás vyvolávajú pocit strachu! Preto než spôsobia vŕzgajúce dvere celej Vašej rodine infarkt, bude lepšie nájsť riešenie. Máte šťastie – naučíme Vás, ako tento problém vyriešiť, bez toho, že by ste museli volať miestneho remeselníka. Ako na mazanie dverných závesov?

Ako na mazanie dverných závesov bez odbornej pomoci

Riešenie Vášho problému je jednoduché – odstrániť problematický dverný záves a namazať ho nejakým mazivom. Je to preto, že záves dverí môže byť obalený hrdzou – čo bude vyžadovať i trochu úsilia. Ale neodbočujme a poďme si celý proces prejsť krok za krokom.

Krok 1: Vyberte čap závesov pomocou klinca a kladiva

Umiestnite klinec do spodnej časti závesu a zľahka poklepte po ňom kladivom. Tým by ste mali dostatočne uvoľniť problematický čap závesu, aby ste ho mohli vytiahnuť holými rukami. Pokiaľ to nevyjde, môžete na vytiahnutie čapu použiť špičku kladiva.

Krok 2: Namazanie čapu závesu mazivom podľa Vášho výberu

Mazivo pomôže pohyblivosti čapu závesu dverí a  ochráni ho tiež pred koróziou – to býva najčastejšou príčinou problému s vŕzganím dverí. Mazivo v závese vydrží bez vyschnutia po dlhú dobu.

Krok 3: Zasunutie čapu späť do závesu

Keď je čap namazaný, je treba ho zasunúť späť do závesu. Toho dosiahnete tak, že čap zasuniete rukou tak hlboko do závesu, koľko to len pôjde a potom ho doklepnete na svoje miesto opäť pomocou klinca a kladivka. Teraz, keď je čap opäť na svojom mieste, niekoľkokrát otvorte a zatvorte dvere, aby ste sa uistili, že je problém úplne odstránený.

Pokiaľ však zistíte, že dvere stále vŕzgajú, musíte celý proces zopakovať a uistiť sa, či ste čap dostatočne namazali.

Krok 4: Otrite všetok prebytočný olej

Často zistíte, že prebytočné mazivo vytieklo mimo závesy dverí. Nielen, že je to nevzhľadné, ale tieto zvyšky maziva môžu vytvoriť škvrny, a preto zvyšky prebytočného oleja dôkladne zotrite handričkou.

WD-40: Jednoduché riešenie mazania dverných závesov

Pomocou aplikátora Smart Straw u prípravku WD-40 môžete jednoduchým spôsobom namazať a ochrániť závesy dverí a čapy závesov pred koróziou a tvorbou hrdze. Jediné, čo musíte urobiť, je nastriekať na záves WD-40 a prebytočný prípravok zotrieť handričkou z mikrovlákna. Je to tak jednoduché!

A je to hotové –  Váš život sa už nezmení na scénu z hororu, kedykoľvek niekto otvorí dvere. Dobre premazané dvere sú tiež bezpečnejšie a menej hlučné, čo Vám dodá i trochu toho zaslúženého pokoja.