Či už preferujete elektrické alebo ručné náradie, musí sa pravidelne čistiť, aby ste zabránili korózii a tvorbe hrdze. Pokiaľ sa naučíte, ako ho pravidelne čistiť a udržovať, predĺžite jeho životnosť a zároveň zaistíte, aby sa tie nevzhľadné červenohnedé usadeniny už nikdy nedostali do Vašej garáže alebo skladu s náradím. Ako čistiť náradie?

Než ale prikročíme k tomu, ako na to, bude nutné, aby ste medzi Vaše stávajúce prípravky zaradili jeden nový, a to odmasťovač WD-40 Specialist Degreaser, pretože ide na tieto účely o najlepšie rozpúšťadlo na trhu.

Poďme sa naučiť, ako čistiť náradie

Iste ste byli svedkami toho, ako sa na ručných nástrojoch hromadí hrdza a mastnota a ako to prácu komplikuje a spôsobuje chaos. Tieto nástroje však nie je dobré nechať korodovať niekde pod kuchynským drezom alebo v garáži, ale naopak, vyžadujú základnú starostlivosť, pretože na väčšine z nich sa vytvárajú malé trhliny alebo sa otupuje ich ostrie. V konečnom dôsledku môže pri práci dôjsť k ich poškodeniu alebo prasknutiu.

Nasaďte do akcie odmasťovač WD-40 Specialist Degreaser

Teraz si preberieme, ako vyčistiť náradie domácimi prípravkami, pretože jediný rozdiel medzi riešením WD-40 a riešením pre domácich majstrov spočíva v tom, že WD-40 je efektívnejší. Ak uplatníte riešenie určené pre domácich majstrov, nebudete moci zabrániť tomu, aby sa hrdza nevrátila!

Uchopte nástroj, ktorý si prajete ošetriť, naneste naň prípravok WD-40 a nechajte asi 5 minút pôsobiť, aby formulácia uvoľnila nahromadenú mastnotu. Po uplynutí odporučeného času začnite s otieraním predmetu handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.

Vidíte stále nejaký priestor na zlepšenie? Opakujte proces a nechajte prípravok WD-40 pôsobiť ďalších 5 minút. Potom uchopte oceľovú vlnu a vydrhnite odolné mastné škvrny. Keď ste spokojní s tým, čo vidíte, jednoducho opláchnite nástroj trochou vlažnej vody.

Všimnite si, že tento prípravok má takú formuláciu, že nezostanú po ňom žiadne zvyšky.

Teraz zaútočte na hrdzu

V tejto časti úlohy máte 2 možnosti. Môžete buď použiť odmasťovač WD-40 alebo jednoduchý roztok, ktorý si môžete pripraviť doma. Platí však rovnaké pravidlo – pri použití WD-40 môžete očakávať lepšie a rýchlejšie výsledky.

Predpokladajme, že ste si vybrali riešenie pre domácich majstrov – doma pripravený roztok. Ak je to tak, potom všetko, čo budete potrebovať, je vedro plné octu, aby ste do roztoku mohli vložiť naraz všetko Vaše ručné náradie. Pokiaľ je výskyt hrdze rozsiahly, môžete náradie ponechať v octe i cez noc (ako už vieme, prípravok WD-40 však pracuje rýchlejšie).

Ráno môžete náradie vyčistiť oceľovou vlnou alebo starou zubnou kefkou. Keď je všetka hrdza odstránená, dôkladne náradie opláchnite a osušte papierovými utierkami alebo fénom, aby ste zabránili ďalšej oxidácii. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa korózia vrátila späť, môžete náradie potrieť malým množstvom kokosového oleja a skladovať ho na suchom mieste. Po kontakte s prípravkom si vždy umyte ruky.

… Alebo môžete použiť odmasťovač WD-40.