By bhakpong – Adobestock.com

Sprievodca čistením autočalúnenia

Keď hovoríme o autočalúnení, je faktom, že slúži na nesporne krásny vzhľad interiéru vášho auta. Avšak, treba si uvedomiť, že si ľahko môžete zašpiniť vaše látkové autočalúnenie. Bez ohľadu na to, či ide o škvrnu od vašej rannej kávy alebo od pastelky, vaše látkové autočalúnenie je potrebné starostlivo ošetriť.

S ohľadom na to, tu sú niektoré z metód, ktoré môžete použiť na čistenie autočalúnenia najlepším možným spôsobom:

Použite vysávač

Prvá vec, ktorú musíte urobiť je povysávať všetku špinu, prach a omrvinky vo vnútri vášho auta. Vysávač použite nie len na sedačky ale aj na ostatný priestor auta.

Čistenie autočalúnenia

Po dokončení vysávania je čas na čistenie autočalúnenia. Na tento účel musíte naplniť jedno vedro s horúcou vodou a jedno so studenou. Čistiť sa bude najmä s horúcou vodou, zatiaľ čo studená voda sa použije na dokončenie. Pridajte odmerku pracieho prostriedku do horúcej vody. Ten má slúžiť ako čistič autočalúnenia.

Vezmite špongiu alebo handru a namočte ju do roztoku, ktorý ste práve urobili. Odporúčame použiť špongiu, pretože to prácu nie len zefektívni, ale aj urýchli. So špongiou dôkladne vyčistite všetky sedadlá, aby ste ich zbavili všetkých škvŕn.

Pri čistení sedačiek s mokrou špongiou sa môže stať, že to preženiete. To znamená, že je dôležité ich príliš nezamokriť. V opačnom prípade by ste mohli urobiť viac škody ako dobra. Vaše sedadlá majú byť rovnomerne mokré a vyčistené. Keď je práca s horúcou vodou dokončená je čas použiť studenú vodu. Namočte handru do studenej vody a vyčistite zvyšnú špinu a prací prostriedok, ktorý mohol zostať na povrchu autočalúnenia. Vaše autočalúnenie si zaslúži pozorné vyčistenie.

Odolné škvrny

Keď hovoríme o čistení autočalúnenia, hlavne toho látkového, treba poznamenať, že sú škvrny, ktorých sa nedokážete zbaviť. To znamená, že musíte použiť iné čistiace prostriedky dostupné na trhu, ktoré sú vyrobené práve na tento účel.

Keď hovoríme o použití čistiacich prostriedkov, nedokážeme predvídať aké budú výsledky. Môže sa stať, že zanechajú dokonca väčšiu škvrnu. Toto je dôvod, prečo odborníci navrhujú test čistiaceho prostriedku na malom skrytom mieste čalúnenia.

Čistenie autočalúneniaSila

Výrobok WD-40 je výnimočný. Ponúka možnosť vyčistiť niektoré škvrny na čalúnení a kobercoch.

Vyliali ste kávu na sedadlo alebo vám deti zašpinili čalúnenie pastelkami? Akéhokoľvek pôvodu sú tieto škvrny, výrobok WD-40 vám môže pomôcť. Najprv ho otestujte na malom skrytom mieste.

Kto by to bol povedal, že WD-40 nám môže pomôcť s čistením autočalúnenia! Navyše WD-40 má oveľa viac použití, ktoré nám môžu uľahčiť život.