Pozorujete nevzhľadné hnedé škvrny, ktoré sa objavujú z ničoho nič na okrajoch Vášho auta? Aj keď možno viete, že Vaše auto treba častejšie udržovať, kladiete si otázku, ako zastaviť koróziu na Vašom aute, než ho úplne pohltí.

Nebojte sa – hrdza je proste kombinácia vody, kyslíka a soli a dá sa úplne odstrániť. Aj keď je tento proces niečím, čo každý majiteľ automobilu nenávidí, bude musieť zatnúť zuby a zariadiť, aby vozidlo vypadalo tak skvele ako vždy. Predstavíme Vám niektoré postupy údržby a magický produkt známy ako WD-40.

Umytie a voskovanie auta každé 2 týždne (ako zastaviť koróziu)

Jedna vec je o hrdzi známa, a to, že miluje vlhké počasie. Pokiaľ tam, kde žijete, hodne prší, alebo žijete blízko pobrežia, mali by ste tento článok čítať o to pozornejšie.

Nepoužívajte obyčajný prípravok na umývanie áut alebo bežné mydlo. Problém s obidvomi týmito prípravkami je v tom, že nemôžu zabrániť tvorbe hrdze. Naopak, vytvárajú priestor pre jej rast v drahom laku.

Miesto toho budete musieť odstrániť predchádzajúce navoskovanie, potom vozidlo umyť a znovu navoskovať. Keď je voda z automobilu preč, používajte autoplachtu, aby sa na povrch vozidla nedostal prach.

Ošetrenie oblastí náchylných ku korózii prípravkom WD-40

Teraz po tomto malom kúpeli je čas zastaviť opätovnú tvorbu korózie. To je jednoduchá úloha, stačí len naniesť na Váš voz vrstvu WD-40 v oblastiach najviac náchylných ku korózii. Vosk by síce stačil, ale WD-40 zaistí, že Vaše auto bude dokonale odolné voči korózii, aj keď Vám naň bude pršať.

WD-40 funguje tak, že zabraňuje prenikaniu vlhkosti do trhlín a dutín Vášho automobilu a udržuje ich neustále v suchu. To znamená, že na Vašom vozidle nezoxiduje ani kúsok kovu, takže neminiete žiadne peniaze za údržbu alebo náhradné diely.

Môžete pokračovať ďalej a použiť tenkú trysku spreju WD-40, aby ste zvýšili ochranu proti korózii u tých najmenších súčastí automobilu, ako sú skrutky a matice na disku kolesa. Na tieto súčasti stačí naniesť silnú vrstvu prípravku a prebytočný prípravok zotrieť.

Po priamom kontakte s výrobkom si dôkladne umyte ruky. Kto by to povedal, že odpoveď na otázku „ako zastaviť koróziu“ by mohla byť tak jednoduchá!

Buďte opatrní podľa meniaceho sa počasia

Vlhkosť nie je jediným páchateľom, pokiaľ ide o hrdzu. Rovnaké podmienky nastanú, i keď vonku sneží. Vo vzduchu je v takom počasí dostatok soli, a preto korózia pomaly rozožiera Vaše vozidlo, aj keď doma odpočívate v teple pri krbe.

Tieto jednoduché 3 kroky urobia všetku prácu za Vás. Umytie, navoskovanie a WD-40! Tento proces opakujte pravidelne na svojom aute a nemusíte strácať čas googlovaním ohľadne hnedých škvŕn na Vašom vozidle.