Mazivá sú najlepším priateľom všetkých domácich majstrov. Umožňujú realizovať opravy a údržbu 10krát ľahšie. Odborníci i domáci majstri si môžu vybrať zo širokej škály mazív, ale silikónové mazivá v spreji sú tie z najlepších. V tomto článku si povieme, ako silikónové mazivo v spreji používať.

Ako používať silikónové mazivo v spreji

Silikón má vynikajúce tesniace a mazacie vlastnosti. Pri použití na mazanie teda funguje ako kúzlo. Silikónový sprej je nekorozívny a nereaktívny, čo z neho robí skvelé mazivo. Neoxiduje, preto zabraňuje skorodovaniu alebo zhrdzaveniu kovových povrchov. Okrem toho je odolný voči vode, takže udržuje vlhkosť mimo povrchy a chráni ich pred plesňou a hrdzou.

Aj keď silikónový sprej udržuje vlhkosť mimo povrchy, napriek tomu určitú vlhkosť ošetrenému miestu dodáva. Táto vlastnosť funguje skvele na gumových povrchoch, pretože ich chráni pred popraskaním.

Pravdepodobne jediné, čo je treba pri práci so silikónovým mazivom v spreji vziať do úvahy, sú jeho mimoriadne mazacie vlastnosti. Malé množstvo spreju stačí na dlhú dobu. Povrchy sú po nanesení prípravku veľmi klzké, preto na povrchy nenanášajte veľké množstvo maziva, pretože by to mohlo byť nebezpečné a spôsobiť nehodu.

Teraz, keď sme prebrali vlastnosti silikónového maziva v spreji, ktoré z neho robia skvelý prostriedok na mazanie, poďme si povedať niečo o jeho špecifickom použití.

Je to skvelý prípravok na mazanie v prípade záhradných fúrikov:

Pokiaľ miešate lepivé zmesi, použitie tenkej vrstvy silikónového maziva proces miešania výrazne uľahčí.

Naneste ho na záhradnú lopatu:

Ak potrebujete, aby mal nástroj nepriľnavý povrch na miešanie materiálu vo fúriku, nastriekajte na lopatu trochu silikónového maziva a naberanie a hádzanie materiálu sa stane hračkou.

Ako používať silikónové mazivo v spreji – Použite ho na lopatu na sneh a na snehovú frézu:

Odpratávanie hromád snehu je namáhavé samo o sebe, uľahčite si preto život nanesením silikónového maziva na nástroje pre odstraňovanie snehu, na nástroje sa nebude sneh lepiť.

Nastriekajte ho na spodnú stranu kosačky na trávu:

Ak to urobíte, pri kosení trávy sa nebude na spodnej strane kosačky hromadiť tráva.

Nastriekajte ho na mulčovač:

Pre udržanie funkcie mulčovača musíte zaistiť, aby sa pod ním nehromadila tráva. Riešením je nanesenie malého množstva silikónového maziva.

Ako používať silikónové mazivo v spreji – Nastriekajte trochu na zárubne dverí:

Nastriekajte silikónové mazivo na gumové tesnenia Vašich dverí, aby počas chladného obdobia nezamrzli.
Zaistite funkčnosť zámkov: Pokiaľ máte hrdzavý alebo zaseknutý zámok, silikónové sprejové mazivo Vám môže pomôcť ho uvoľniť.

Kedykoľvek budete potrebovať namazať nejaký povrch, siahnite po silikónovom mazive, pretože funguje skvele na mnohých materiáloch, či už sa jedná o gumu, kov alebo drevo.

Viac informácií na našom blogu.