Väčšina majiteľov domov si sťažuje na mastné usadeniny v kuchyni. I keď existuje celý rad techník, ako v domácich podmienkach odstrániť odolné mastné škvrny zo stolov, oblečenia a stien, tieto metódy sú veľmi únavné a časovo náročné. Ako používať odmasťovače?

Pomocou komerčného odmasťovača však môžete výrazne znížiť úsilie, ktoré je nutné vyvinúť  pri odstraňovaní takých škvŕn. V tomto článku si preberieme, ako používať odmasťovače na odstránenie mastných škvŕn z povrchov v kuchyni.

Ako používať odmasťovače

Pretože sa väčšina mastných usadenín v kuchyni vytvára v priebehu času, je ťažké ich odstrániť tradičnými spôsobmi čistenia. Potrebujete čistiaci roztok ako je odmasťovač, ktorý je na tieto mastné škvrny účinný.

Odmasťovače patria k najjednoduchším čistiacim prostriedkom, s ktorými môžete pracovať. Jediné, čo musíte urobiť, je naniesť ich a poskytnúť im dostatok času na ich pôsobenie. Preto by ste mali škvrny namočiť do odmasťovača aspoň na 10 minút a nechať jeho aktívne zložky urobiť kúzlo.

Ako čistiť škvrny prírodnými ingredienciami

Pokiaľ si prajete použiť techniku, ktorá využíva prírodné ingrediencie, môžete to urobiť samozrejme tiež. Aj keď nie sú tak silné ako odmasťovač, môžete ich použiť opakovane a dosiahnuť podobné výsledky.

Najprv si pripravte tri polievkové lyžice jedlej sódy a pridajte ju do šálky teplej vody. Po dôkladnom premiešaní roztok naneste na povrch so škvrnou a potom ho jemne rozotrite, aby ste sa uistili, že ho povrch absorbuje. Keď vidíte, že škvrna mizne, začnite oplachovať povrch vodou.

Ako odstrániť odolné mastné škvrny

Mastné škvrny sú veľmi lepkavé, a preto je ťažšie ich odstrániť. V prípade, že máte na stene silnú mastnotu, je lepšie ju odstrániť pomocou krémového odmasťovača než tekutým odmasťovačom. Krémové odmasťovače sú silnejšie než ich tekuté varianty a pomôžu Vám zbaviť sa i tých najodolnejších škvŕn.

Škvrna na drevenom povrchu vyžaduje opatrnejšie ošetrenie. Príliš silný odmasťovač môže drevený povrch ľahko poškodiť a sám zanechať škvrny.

Okrem toho nemôžete použiť žiadne bežné odmasťovače na vymaľované steny. Preto je najlepšie otestovať zamýšľaný odmasťovač na malej ploche múra, než ho použijete priamo na vymaľované steny. Majte na pamäti, že pokiaľ je odmasťovací roztok príliš silný, môže odfarbiť farbu na stenách.

Aby ste sa zbavili odolných mastných škvŕn na drevených povrchoch, alternatívne môžete použiť vysoko účinný prírodný roztok. Pripravte si zmes bieleho octu a vody zmiešaním štyroch dielov vody s jedným dielom octu. Po dôkladnom premiešaní naneste roztok na povrch so škvrnou a nechajte ho pôsobiť po dobu 10-15 minút.

Odmasťovač je výkonné riešenie proti odolným a mastným škvrnám. Predtým, než ho začnete používať, je však najlepšie si prečítať pokyny a bezpečnostné opatrenia uvedené na obale.

Nezabudnite si po kontakte s výrobkom dôkladne umyť ruky.

Viác informácií na našom blogu.