Tiež to nenávidíte, keď otvárate dvere a oni vydávajú ten najnepríjemnejší možný zvuk? A najhorší možný scenár je, keď tieto zvuky začnú vydávať dvere Vašej spálne. To spoľahlivo prekazí Vaše maškrtné nočné plány. Ako opraviť škrípajúce dvere?

Ale nie je všetko stratené. Škrípajúce dvere možno jednoducho opraviť pomocou ľahko dostupných produktov. Tu sú 4 tipy na opravu škrípajúcich dverí.

Ako opraviť škrípajúce dvere – použite mazivo ako je WD-40

Áno, čítate správne, je to takto jednoduché!

Stačí si obstarať mazivo, ako je WD-40, ktoré Vám pomôže opraviť všetky škrípajúce dvere vo Vašom dome.

Pokiaľ v sprejovej nádobke nemáte olej, tak ju jednoducho naplňte olejom a postriekajte závesy. Nezabudnite použiť veľké množstvo oleja, aby ste dosiahli okamžitý výsledok.

Použite leštenku na nábytok

Použitie leštenky na nábytok je výhodné, pretože môžete ošetriť len závesy, vďaka čomu zostane farba Vašich dverí jednotná.

Zožeňte si leštenku v spreji a nastriekajte ju na škrípajúce závesy. Nezabudnite zakryť závesy z oboch strán (spredu i zozadu).

Teraz skúste otvoriť dvere, a pokiaľ stále počujete škrípavé zvuky, aplikujte leštenku ešte raz. Pokračujte v nanášaní leštenky, kým dvere neprestanú škrípať.

Vyberte čapy závesov a namažte ich.

Na vyklepanie čapu škrípajúceho závesu použite kladivo a klinec. Keď sa čap uvoľní, môžete ho vybrať.

Nezabudnite však, že keď odstránite čap, dvere sa od rámu odpoja. Treba ich oprieť o stenu alebo niekoho požiadať, aby dvere pridržal, zatiaľ čo pracujte s čapom.

Nebojte sa, nie je to chirurgický zákrok, len na kolík naneste mazací olej, vazelínu alebo i roztavený vosk. Uistite sa, že ste čap riadne zakryli mazivom.

Potom vložte čap späť do závesu a je to! Všetok hluk zmizne.

Očistite hrdzavé čapy oceľovou vlnou

Mazivo naruší vrstvu hrdze, ale nemôže zbaviť čap všetkých nečistôt a hrdze. Pokiaľ dvere neprestanú škrípať ani po nanesení oleja, možno budete musieť závesy vyčistiť.

Vyberte čapy závesov a použite jemnú oceľovou vlnu, ktorou odstránite všetky nečistoty.

Keď použijete niektoré z vyššie uvedených techník, budete prekvapení, že už viete, ako ľahko je opraviť škrípajúce dvere. Kvôli nepríjemnému škrípaniu nie je treba panikáriť.