Lepiace pásky Duct Tape sú známe ako veľmi silné lepidlá, čo je dobrá i zlá správa. Vždy keď sa odstráni lepiaca páska, určite po nej zostanú lepkavé a odolné zvyšky. Našťastie existuje niekoľko trikov, ktoré Vám pomôžu relatívne ľahko tento problém vyriešiť. Ako odstrániť zvyšky lepiacej pásky Duct Tape?

Ak sa chcete dozvedieť, ako odstrániť zvyšky lepiacej pásky Duct Tape z akéhokoľvek povrchu, prečítajte si ďalšie informácie o najúčinnejších metódach. Sú to tieto:

1. Čistenie pomocou alkoholu

Krok 1: Zoškrabanie zvyškov pomocou noža

Pre túto práci sú ideálne nože na maslo, ale môže sa hodiť i britva alebo stierka. Držte čepele rovno proti znečistenému povrchu a začnite opatrne škrabať.

Krok 2: Namočte mäkkú utierku do alkoholu

Použite čistú handričku a namočte ju do izopropylu, ktorý je k dostaniu vo väčšine obchodov s drogériou alebo v lekárňach. Keď je handrička vlhká, začnite otierať znečistenú oblasť, dokiaľ neuvidíte, že sa lepidlo uvoľňuje. Rovnaký výsledok dosiahnete tiež použitím odlakovača na nechty alebo acetónu, avšak obe tieto látky veľmi poškodzujú lakované povrchy.

Krok 3: Očistite povrch teplou mydlovou vodou

Nakoniec pridajte jednu polievkovú lyžicu čistiaceho prípravku do asi 2 šálok vody a zmes premiešajte, dokiaľ sa nespení. Keď k tomu dôjde, namočte v roztoku handričku a vyčistite ňou postihnutú oblasť. Hneď po vyčistení zistíte, že povrch už nie je klzký alebo lepkavý na dotyk.

2. Ako sa zbaviť veľmi odolných zvyškov

Krok 1: Zahrievanie zvyškov pre ich rýchle odstránenie

Vezmite fén a namierte ho na odolné zvyšky lepiacej pásky, ktoré by mali vplyvom tepla zmäknúť a uvoľniť sa.  Asi za minútu zistíte, že odstránenie bude už veľmi jednoduché. Vezmite si na pomoc nôž a zvyšky lepiacej pásky zoškrabte.

Krok 2: Ošetrenie kovových povrchov pomocou WD-40

Prípravok WD-40 zoženiete vo väčšine obchodov s rozličným tovarom a v obchodoch s domácimi potrebami. Prípravok jednoducho nastriekajte na povrch, na ktorom sú prichytené odolné zvyšky lepiacej pásky. Prípravok môžete naniesť tiež pomocou froté utierky navlhčenej v prípravku WD-40.

Vrstvu prípravku WD-40 nechajte asi minútu zaschnúť a potom ju umyte trochou mydlovej vody. Presvedčíte sa, že WD-40 je ideálny pre automobily, ale prečítajte si pokyny na obale ohľadne povrchov, na ktorých určite zanechá škvrny.

Krok 3: Na očistenie použite pieskovanie alebo prúd vody

Než prejdeme k podrobnostiam, je dobré vedieť, že túto konkrétnu stratégiu možno použiť iba vtedy, ak sa jedná o betónové, tehlové alebo skalné útvary. Ak potrebujete odstrániť zvyšky lepiacej pásky z týchto povrchov, zamierte prístrojom nahor a prerušovane ho zapínajte a vypínajte, dokiaľ sa nepresvedčíte, že sú zvyšky odstránené.

Teraz viete, ako úspešne odstrániť zvyšky odolnej lepiacej pásky Duct Tape.