Haló, na oblečení máte nalepenú žuvačku! Možno ste to vyskúšali už sami a dáte nám za pravdu, že odstránenie žuvačky z oblečenia je veľmi ťažké!

Našťastie existuje celý rad techník a trikov, ktoré Vám môžu pomôcť žuvačku z oblečenia odstrániť. Patria medzi ne varenie, zmrazenie, použitie WD-40, použitie spreja na vlasy, drhnutie alkoholom a žehlenie.

Z toho všetkého odporúčame použiť predovšetkým metódu zmrazenia alebo prípravok WD-40. A ako tieto metódy pomôžu odstrániť žuvačku z vášho oblečenia? Všetko, čo musíte urobiť, je dodržiavať tieto jednoduché kroky:

Odstránenie žuvačky metódou zmrazenia

Metóda zmrazenia na odstránenie žuvačky je pomerne jednoduchá a možno ju uskutočniť v 5 jednoduchých krokoch:

Krok 1

Najprv zložte látku alebo odev tak, aby oblasť s nalepenou žuvačkou smerovala von a nahor. To znamená, že po poskladaní by ste mali vidieť postihnutú oblasť.

Krok 2

Teraz vložte zloženú látku alebo odev do plastového sáčika, ktorý sa dá uzavrieť. Pritom dbajte na to, aby sa žuvačka nelepila na vnútornú stranu plastového sáčika. Pokiaľ k tomu dochádza, oblečenie môžete tiež na plastový sáčik jednoducho položiť.

Krok 3

Potom igelitový sáčik uzavrite a vložte ho do mrazničky, aby žuvačka zmrzla. V závislosti na type odevu alebo veľkosti žuvačky sa môžu doby tuhnutia líšiť. Bežne to trvá asi 2-3 hodiny.

Krok 4

Po uplynutí doby potrebnej na zmrznutie žuvačky vyberte igelitový sáčik z mrazničky a vyberte z neho odev.

Krok 5

Teraz uchopte tupý nôž a hneď začnite žuvačku z odevu zoškrabovať, než sa rozmrazí. Ak ste urobili všetky tieto kroky, zistíte, že týmto spôsobom sa dá žuvačka odstrániť veľmi jednoducho.

Odstráňte žuvačku pomocou WD-40

Ak všetko zlyhá, môžete si byť istí, že nasledujúca metóda Vás nesklame! Na čo teda čakať? Obstarajte si prípravok WD-40 a postupujte podľa nasledujúcich 4 krokov:

Krok 1

Vezmite hubku alebo handričku a naneste na ne trochu prípravku WD-40.

Krok 2

Teraz otrite postihnutú oblasť navlhčenou handričkou alebo hubkou – a nebojte sa, tento prípravok neznečistí Vaše oblečenie! Po dokončení počkajte niekoľko minút, než si WD-40 so žuvačkou poradí.

Krok 3

Vezmite drevenú špachtľu a jemne odstráňte žuvačku z Vášho oblečenia. Zistíte, že na rozdiel od Vašich prvých zúfalých pokusov pôjde dole oveľa ľahšie.

Krok 4

Hneď ako žuvačku odstránite, všetko, čo musíte urobiť, je navlhčiť postihnutú oblasť zmäkčovačom tkanín – najlepšie parfumovaným – a omyť vodou a mydlom. Keď oblečenie opláchnete a osušíte, uvidíte, že váš malý domáci experiment bol úspešný!

Pri použití oboch týchto techník – metóda zmrazenia a použitie prípravku WD-40 – to bude vyzerať, akoby vôbec k žiadnej nehode nedošlo.

Nehoda? Aká nehoda?