Možno to poznáte – musieť sa rozhodnúť, či ušpinený kus odevu vyhodiť alebo čeliť hnevu. Pritom ste neurobili nič zlé, len si nabudúce skúste vziať utierku miesto podbradníka, až si opäť doprajete nejaké to jedlo z fastfoodu. Teraz sa však zamerajme na už vzniknutý problém. Ako odstrániť škvrny čítajte nižšie.

Tu je naše riešenie pri dileme, či odstrániť škvrny, bez toho, aby to rozrušilo Vašu ženu alebo, aby ste vyhodili obľúbenú košeľu:

1. Ako odstrániť škvrny – Vyskúšajte čistiace prípravky

Domácim riešením na tie veľmi mastné škvrny na Vašej košeli môže byť ktorýkoľvek z prípravkov bežne dostupných v takmer každej domácnosti, ako je čistič podláh, apod. Vezmite košeľu a ošetrite mastnú škvrnu vybraným prípravkom. Než košeľu vložíte do koša na bielizeň ako obvykle, ako by sa nič nestalo, skúste škvrnu čo možno najlepšie odstrániť.

2. Kukuričný škrob

Ďalším skvelým domácim prostriedkom na čistenie mastných škvŕn je kukuričný škrob. Toto riešenie je však najlepšie na staršie škvrny, ktoré sú už veľmi zaschnuté. Takže pokiaľ už nejakú dobu schovávate košeľu s mastnou škvrnou, je čas stať sa svedkom zázraku.

Položte odev na rovnú plochu. Teraz na zaschnutú škvrnu naneste trochu kukuričného škrobu zo zásob Vašej ženy a nechajte pôsobiť asi hodinu.

Po uplynutí jednej hodiny odstráňte zvyškový prášok handričkou alebo vlhkou hubkou. Pokiaľ stále vidíte slabé stopy po škvrne, škvrnu ošetrite tentoraz mydlom a mala by zmiznúť!

3. Domáce riešenia nefungujú? Správna chvíľa obstarať si  WD-40

Obstarajte si WD-40 a postupujte podľa nasledujúcich 4 krokov. Vezmite si hubku alebo handričku a nalejte na ne trochu WD-40. Teraz zasiahnutú oblasť takto navlhčenou handričkou alebo hubkou vydrhnite – a nebojte sa, tento produkt Vaše oblečenie neznečistí.

Ponechajte prípravok WD-40 niekoľko minút pôsobiť. Potom vezmite špachtľu a jemne z postihnutej oblasti Vášho oblečenia škvrny odstráňte. Zistíte, že škvrny rýchlo zmiznú.

Jediné, čo je treba urobiť, je namočiť postihnutú oblasť do zmäkčovača tkanín – najlepšie s nejakou vôňou – a omyť vodou a mydlom. Keď bielizeň opláchnete a osušíte, uvidíte, že Váš malý domáci experiment zafungoval skvele.

Pred aplikáciou akéhokoľvek prípravku na oblečenie vždy najprv urobte test na malom kúsku látky, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu materiálu.