Škrabance na laku motorových vozidiel sú obvykle spôsobené mnohými faktormi. Nesprávne parkovanie, vandalizmus, dopravné nehody a mnoho ďalších udalostí môže spôsobiť jedno alebo viac škrabnutí na krásnom laku. Aj keď tieto škrabance môžu kaziť celkový vzhľad Vášho vozidla, nepotrebujete drahé profesionálne opravy ani kurz, ako ich odstrániť. Všetko, čo potrebujete, sú nasledujúce tipy, vďaka ktorým vrátite laku jeho pôvodný nový vzhľad!

Ako odstrániť škrabance na laku pomocou zubnej pasty

Krok 1

Najprv prejdite nechtom cez škrabanec, aby ste zistili, ako je hlboký. Ak sa necht v škrabanci nezachytí, poškodenie je len povrchové. Ak sú škrabance hlboké, budete potrebovať profesionálne produkty na odstraňovanie škrabancov (uvedené nižšie).

Krok 2

Pred použitím zubnej pasty zabezpečte, aby bol povrch vozidla dokonale čistý. Je to preto, že drhnutie zvyškov a nečistôt cez postihnutú oblasť bude veci len zhoršovať. Vozidlo si vyčistite buď sami, alebo si zájdite do umývačky.

Krok 3

Teraz, keď je Vaše vozidlo čisté, môžete na akúkoľvek vlhkú utierku z mikrovlákna naniesť zhruba štvrtinu obsahu zubnej pasty. Na tomto mieste by sme chceli dodať, že bieliace zubné pasty dosahovali v našich testoch najlepšie výsledky.

Krok 4

Použite mierny tlak a handričkou robte kruhové pohyby po laku vozidla. Pokračujte, dokiaľ nie je zubná pasta na povrchu dostatočne rozložená a jej zvyšky opláchnite.

Krok 5

Teraz tento postup zopakujte ešte raz a potom vozidlo opláchnite hadicou a osušte suchou handričkou z mikrovlákna. Budete prekvapení, keď zistíte, že na povrchu Vášho auta už nie sú žiadne škrabance!

Nič menšie než zázrak: WD-40

Pokiaľ postup so zubnou pastou nezaberá, neznamená to, že musíte ísť do autoservisu, aby ste sa škrabancov zbavili. Máme v rukáve ešte ďalší trik.

Pokiaľ máte čo dočinenia s ťažšou formou škrabancov, mali by ste sa vyzbrojiť týmto zázračným all-in-one prípravkom. Jediné, čo musíte urobiť, je nastriekať prípravok WD-40 na postihnutú oblasť a nechať ho niekoľko sekúnd pôsobiť.

Môžete tiež použiť kus látky na otretie povrchu vozidla, odporúčame použiť mikrovlákno. Tento proces môžete opakovať toľkokrát, koľkokrát uznáte za vhodné; na konci toho všetkého by ste sa mali tešiť z úplne nového lesku laku Vášho vozidla!

ABRAKADABRA! Teraz viete, ako odstrániť škrabance na laku.