Hrdzavenie je jedným z najviac frustrujúcich prírodných javov, ktoré bránia v práci. Predstavte si, že chcete napríklad vymeniť skrutku alebo odskrutkovať maticu, ale keď uchopíte kľúč alebo skrutkovač, proste to nefunguje tak, ako by malo. Prečo? Pretože skrutka alebo matica sú pokryté tou známou a ošklivou červenohnedou vrstvou. A tým spravidla tiež skončia Vaše pracovné plány na tento deň. Otázka je jasná: „Ako odstrániť hrdzu z nástrojov!“ Ako na odstraňovanie hrdze z nástrojov?

Opravy vecí v domácnosti sú vždy nudné a nie je ľahké s nimi začať. Je nutné sa hodne premáhať a trvá to často i niekoľko týždňov. Avšak pokiaľ sú nástroje pokryté hrdzou, všetko odhodlanie k práci sa stratí.

Skoro všetci máme komoru plnú zhrdzavených nástrojov, pretože miesto toho, aby sme hrdzu odstránili, nakoniec kupujeme nové nástroje. Robíme to, pretože si myslíme, že čistenie hrdze by bol problém, ale nie je to tak. Nechajte sa previesť jednoduchým procesom vyčistenia hrdze z nástrojov. Našou prvou radou sú prírodné čistiace roztoky, pretože sú bezpečné vzhľadom na pokožku rúk. Veľa ľudí odporúča na odstránenie hrdze kyseliny, ale ak nie ste dostatočne opatrní, môžete si poškodiť pokožku.

Okrem toho používanie priemyselných výrobkov vyžaduje, aby ste mali pre taký proces správne bezpečnostné vybavenie. Prírodné produkty však možno použiť bez celého radu preventívnych opatrení. A najlepšie na tom je, že nemusíte chodiť nikam z domu, aby ste si obstarali všetky potrebné ingrediencie, pravdepodobne nájdete všetko v komore.

Tu sú tie najlepšie domáce prostriedky na odstránenie hrdze z nástrojov:

Odstraňovanie hrdze z nástrojov – Destilovaný biely ocot

Naplňte nádobu bielym destilovaným octom a namočte do neho svoje nástroje. Nechajte asi 24 hodín pôsobiť, potom ich vyberte a pomocou kefky vydrhnite zvyšky uvoľnenej a zmäknutej hrdze.

Je to skutočne takto jednoduché! Biely ocot uvoľní a zmäkčí všetku hrdzu na nástrojoch, ktoré do neho ponoríte. A zvyšky možno zotrieť kefkou alebo drôtenkou.

Citrón

Drhnutie zhrdzavených miest na nástrojoch citrónovou šťavou ich môže hrdze zbaviť. Na hrdzavé nástroje použite toľko rozkrojených citrónov, koľko bude potrebné. Týmto spôsobom zbavíte všetky svoje nástroje hrdze a navyše s takto malým úsilím.

Kyslá šťava z citróna robí zázraky. Stačí len trocha úsilia, aby všetko fungovalo ako má.

Teraz, keď už viete, ako ľahko môžete svoje hrdzavé nástroje vyčistiť, môžete sa s chuťou ešte dnes vrhnúť na tie hrdzavé nástroje vo Vašej komore a zbaviť ich hrdze.

Viac informácií na našom blogu.