Stalo sa to snáď každému, keď potrebuje človek na letisku vo fronte zasunúť rukoväť a položiť kufor na pás, rukoväť v tej chvíli nejde zasunúť! Ostatní ľudia vo fronte začnú byť nervózni a naštvaní, že zdržujete, a to všetko preto, že sa Váš drahý kufor rozhodol štrajkovať. Je to pre kohokoľvek pravdepodobne jeden z najtrápnejších okamihov na letisku. Ako opraviť držadlá na batožine podľa jednoduchých krokov.

Ale to sa stáva, tak sa poďme pozrieť, ako z toho von. Môžete to navyše vziať i z inej stránky. Prečo? No pretože kufor Vám v zásade hovorí, že často cestujete a že si za to vyberá daň. Je to, ako by ste ľuďom hovorili, že často cestujete, bez toho, že by ste museli používať slová.

Ale žarty stranou, zaseknutá rukoväť, to je na cestách veľmi nepríjemná situácia. Nemusíte však hneď hľadať, kde by Vám rukoväť vymenili. Rukoväť môžete sami opraviť v niekoľkých jednoduchých krokoch. Oprava rukoväte kufra nie je príliš komplikovaná, dokonca je to celkom jednoduché.

Ako namazať a opraviť držadlá na batožine

Veci, ktoré budete potrebovať.

  • Skrutkovač
  • Voda a mydlo
  • Mazací prostriedok

Vezmite skrutkovač a odskrutkujte všetky skrutky na rukoväti, ktorú chcete opraviť. Uistite sa, či ste najprv odstránili skrutky hore a potom skrutky dolu.

Keď budú skrutky vonku, vytiahnite rukoväť a omyte ju vo vode. Potom ju namydlite veľkým množstvom mydla a nakoniec opláchnite. Rukoväť utrite čistou handričkou.

Keď ste si úplne istí, že je rukoväť suchá, vytiahnite kúzelnú medecínu, vďaka ktorej bude rukoväť fungovať opäť ako nová. Tou medecínou je mazací prostriedok. Môžete použiť akýkoľvek druh oleja, ale musí to byť skutočne olej.

Môžete použiť repkový olej, rastlinný olej alebo dokonca extra panenský olivový olej. Na rukoväť naneste olej, ktorý ste si vybrali, ale nenanášajte ho v príliš veľkom množstvo. Začnite s malým množstvom a postupne ho zvyšujte.

Teraz vložte držadlo späť na jeho miesto a skúste s ním posúvať. Pokiaľ sa pohybuje ľahko nahor a dolu, bez toho, že by došlo k zaseknutiu, je čas zaskrutkovať skrutky. Pokiaľ však máte pocit, že by mohla byť funkčnosť ešte lepšia, použite trochu viac oleja. Až budete s pohybom rukoväte spokojní, priskrutkujte ju opäť na jej miesto.

Nezabudnite najprv zaskrutkovať skrutky na spodnej časti rukoväte a potom horné skrutky.

A je to, máte zasa plne funkčnú rukoväť bez závad. Naučili ste sa, ako namazať a opraviť rukoväť na batožine ako profesionál!

Viac informácií v našom blogu.