Problematické zipsy na batožine Vám bránia, aby ste boli oblečení včas alebo včas zbalili batožinu na cesty – ako by tieto činnosti neboli už otravné samé o sebe. Skutočne netreba neustále zips skúšať, dokiaľ nezačne opäť spolupracovať, čo je jednak zdĺhavé a navyše zaseknutý zips nemusí začať spolupracovať vôbec. Jediné, čo je treba urobiť, je naučiť sa zipsy mazať a občas im poskytnúť údržbu. Ako mazať zipsy na batožine?

Ako mazať zipsy na batožine pomocou vosku

Veríte, že vosk z bielych sviečok môže uvoľniť zaseknuté zipsy na Vašej batožine? Najlepšia vec na používaní sviečok na mazanie zipsu je to, že vytvoria na rozdiel od ďalších alternatív najmenej neporiadku.

Vezmite teda sviečku a otierajte ju o zuby zipsu. Potom skúste zipsom pohybovať, aby sa rozchodil.

Môžete tiež postupovať tak, že vosk votriete do zubov po celej dráhe zipsu, aby ste sa uistili, že bude jazdiť tak hladko, ako je to len možné. Po nanesení vosku zipsom niekoľkokrát prejdite sem a tam po celej jeho dĺžke, aby ste sa uistili, že sa vosk po celej dĺžke rovnomerne rozprestrie.

Ako namazať zipsy batožiny prípravkom WD-40

Existuje mnoho spôsobov, ako namazať zipsy na Vašej batožine; biela sviečka, balzam na pery, olivový olej, grafitové ceruzky (pre citlivé zipsy) a Windex. Aj keď všetky tieto spôsoby môžu fungovať dobre, nemôžu sa vyrovnať prípravku WD-40.

WD-40 nielen namaže zipsy na batožine, ale tiež zaistí, aby boli chránené pred koróziou a tvorbou hrdze. Tento prípravok odpudzuje vlhkosť a vodu z akéhokoľvek povrchu, na ktorý sa nanáša. To je dôvod, prečo je neškodné akékoľvek poškodenie, ktoré môžu zipsy na cestách utrpieť.

Prípravok WD-40 nanášajte na zipsy u batožiny, ktorá je zapnutá. Uchopte čistú žinku alebo utierku. Na jeden roh tejto látky nanesiete WD-40 pomocou trysky a vždy dbajte na to, aby nebolo prípravku príliš veľa.

Ďalej uchopte jednu stranu zipsu do látky s prípravkom a prejdite handričkou celú dĺžku zipsu. Tento krok je nutné opakovať i na druhej strane zipsu. Následne nezabudnite zotrieť všetok prebytočný materiál.

Tak, a je to! Vaša batožina je teraz nielen rozopnutá, ale i chránená pred koróziou a tvorbou hrdze!