tracking

Správne skladovanie záhradného náradia na konci záhradkárskej sezóny

Chceli by ste sa starať o svoje záhradné náradie tak, aby vydržalo po mnoho ďalších sezón? Začnime radou, aby ste nezabúdali svoje záhradné náradie pri stromoch alebo na záhonoch, inak si budete čoskoro kupovať náradie nové. Keď sú Vaše lopaty, nožnice, motyky a hrable špinavé, je treba pouvažovať o tom, ako správne skladovanie záhradného náradia môže ovplyvniť jeho životnosť.

Tu sú 2 jednoduché kroky, ktoré je treba mať na pamäti, keď sa záhradkárska sezóna blíži ku koncu.

1.   Čistenie a príprava

Než prikročíme k popisu správnych techník skladovania záhradného náradia, bude nutné, aby ste z náradia odstránili všetok prach a nečistoty. Pozrite sa tiež, aká špinavá je Vaša záhradná hadica – stačí ju raz postriekať vodou a nechať ju uschnúť na vzduchu.

Pokiaľ na Vašom záhradnom náradí vidíte známky hrdze, obstarajte si prípravok WD-40 Blaster 3-in-1 a naneste ho na miesta s nánosom hrdze. Teraz nechajte tento skvelý prípravok a jeho formuláciu pôsobiť po dobu asi 10 minút, a potom hrdzu vydrhnite brúsnym papierom alebo oceľovou vlnou.

Teraz, keď je špina a hrdza preč a Vaše nástroje vyzerajú ako nové, je treba ošetriť drevené násady. Násady majú tendenciu vytvárať triesky a hrče kvôli charakteru práce, na ktorú sú určené.

Nerobte si starosti – stačí držadlá raz otrieť čistou handrou namočenou v ľanovom oleji a ste pripravení. Drevené násady sa tak zvlhčia a zabráni sa opätovnému výskytu hniloby.

2.   Správne miesto na skladovanie záhradného náradia

Teraz, keď ste svoje záhradné náradie uviedli opäť do dobrého stavu, je na čase ho riadne uskladniť. Je nutné nájsť čo najsuchší možný priestor vo Vašej domácnosti. To je tiež dôvod, prečo väčšina majiteľov domov a záhradkárskych nadšencov ukladá svoje záhradné náradie do skladov, technických miestností a garáží. Keď taký priestor nájdete, samotné uloženie už je jednoduché, môžete náradie oprieť o stenu alebo zavesiť na háčiky.

Keď hovoríme o skladovaní záhradného náradia, odporúčame venovať zvýšenú pozornosť lopatám. Dôvodom je skutočnosť, že keď ich ostrie zostane príliš dlho v kontakte so zemou, otupí sa – čo znamená, že bude pri práci ťažšie prechádzať hlinou. Čo proti tomu urobiť? Buď lopatu opriete opačne, teda drevenou násadou smerom dolu alebo ju zaveste na stenu.

Správne skladovanie záhradného náradia na konci záhradkárskej sezóny len v dvoch krokoch. Na čo teda čakáte?

Upozornenie

Použitia, ktoré sú uvedené a opísané pre výrobky WD-40, boli spoločnosti WD-40 poskytnuté samotnými používateľmi. Tieto použitia neboli testované spoločnosťou WD-40 a nepredstavujú odporúčanie alebo návrh na použitie výrobkov WD-40. Zdravý rozum by sa mal používať vždy, keď používate výrobky spoločnosti WD-40. Vždy dodržiavajte návod na použitie a dbajte na všetky upozornenia vytlačené na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company