tracking

Čím odstrániť betón z kovových povrchov?

Každý vie, aký neporiadok vznikne pri práci s betónom. Dôvodom je skutočnosť, že betón sa prichytí k akémukoľvek zariadeniu, ktoré používate, a po zaschnutí vytvorí veľmi pevný povlak. Preventívna údržba je úplne vylúčená, pretože neexistuje spôsob, ako zabrániť škvrnám od betónu. V tomto článku Vám poradíme, čo použiť na odstránenie betónu z kovu. Čím odstrániť betón z kovových povrchov – viace v článku.

Aj keď je odstraňovanie betónu z kovu pomerne komplikovaná práca, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to úspešne urobiť. Najprv budete musieť trochu zaexperimentovať, aby ste zistili, ktorý spôsob je pre danú situáciu najlepší.

Olej na uvoľňovanie betónu

Komplikovanému čisteniu môžete predísť tým, že vyskúšate ako preventívnu údržbu olej na uvoľňovanie betónu. Nastriekajte olej na zariadenie alebo akúkoľvek inú znečistenú oblasť, aby ste vytvorili bariéru medzi lakovaným kovom a betónom.

Je známe, že olej na uvoľňovanie betónu je kombináciou minerálnych olejov, takže betón sa nezafarbí. Tieto produkty pozostávajú tiež z niektorých špeciálnych uvoľňovacích činidiel, ktoré z kovovej plochy odpudzujú betón a zaisťujú tak, že sa neprichytí.

Väčšina ľudí nevie, čo na odstránenie betónu z kovu použiť, ale teraz už poznáte jedno z najúčinnejších preventívnych opatrení.

Použite roztok na čistenie betónu

Toto je najbežnejšia stratégia, pokiaľ sa jedná o odstránenie betónu z kovových povrchov. Na trhu existuje celý rad typov čistiacich prostriedkov na betón a všetky možno použiť na odstránenie nánosov betónu na strojoch a nástrojoch.

Hneď ako sa roztoky na čistenie betónu aplikujú na znečistené povrchy, začnú tvoriť hustú penu, ktorá rozkladá väzby malty a betónu. Tieto typy výrobkov sú bezpečné pri aplikácii na náradie, vozidlá, stroje a ďalšie povrchy, ktoré sú vystavené znečisteniu betónom.

Ako používať roztoky – čím odstrániť betón z kovových povrchov?

Krok 1

Používajte správne ochranné prostriedky, ako sú rukavice a ochranné okuliare.

Krok 2

Pred nanesením na celý povrch vyskúšajte prípravok najprv na malej ploche.

Krok 3

Sprejom nastriekajte najprv spodnú časť zariadenia a postupne sa snažte postupovať smerom nahor.

Krok 4

Betón sa zmení na kašu, čo sa stane tiež v prípade, keď na zmytie betónu použijete tlakovú umývačku a chemickú zmes.

Krok 5

Očistite predmet vlažnou vodou a osušte ho.

Čistiace roztoky a WD-40

Po vytvrdení majú malta a betón sklon k vyblednutiu a prichyteniu sa na kovové povrchy. Odstránenie týchto sfarbených útvarov je úlohou chemických prípravkov, ako je WD-40. Tieto chemikálie možno bezpečne používať na kovových predmetoch, pretože sa skladajú zo slabších kyselín.

Pokiaľ však používate silnejšie chemikálie, dôrazne odporúčame nosiť ochranné okuliare a ochranný odev. Spolu s nimi budete tiež potrebovať respirátor, pretože reakciou vznikajú veľmi škodlivé výpary.

Teraz už viete, ako odstrániť betónové zvyšky z kovu – preto sa už nemusíte obávať projektov domácich majstrov (DIY)!

Upozornenie

Použitia, ktoré sú uvedené a opísané pre výrobky WD-40, boli spoločnosti WD-40 poskytnuté samotnými používateľmi. Tieto použitia neboli testované spoločnosťou WD-40 a nepredstavujú odporúčanie alebo návrh na použitie výrobkov WD-40. Zdravý rozum by sa mal používať vždy, keď používate výrobky spoločnosti WD-40. Vždy dodržiavajte návod na použitie a dbajte na všetky upozornenia vytlačené na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company