tracking

Ako opraviť a namazať dvere na záhradu?

Zadretie dverí na záhradu môže spôsobovať celý rad prírodných faktorov, ako je silný mráz alebo vlhký vzduch. Hrdza alebo pleseň môžu záhradné dvere úplne znehybniť, pokiaľ nie ste dostatočne ostražití. A šance na zaseknuté alebo zadreté dvere na záhradu sú po zimnej sezóne podstatne vyššie, preto je dôležité takéto dvere namazať, aby bola zachovaná ich funkčnosť. Ako môžem opraviť a premazať dvere na záhradu?

Ako môžem opraviť a premazať dvere na záhradu?

Čo veci ešte zhoršuje, je len občasné používanie dverí na záhradu v chladnom období. Keď sa dvere príliš nepoužívajú, všetkým tým nezvaným hosťom to vyhovuje a spôsobí to, že sa dvere zadrú alebo zaseknú.

Pokiaľ je to i Váš prípad a máte doma zadreté alebo dokonca zaseknuté dvere, ktoré vedú na Vašu záhradu alebo dvorček, postupujte podľa nášho sprievodcu, ktorý Vám s tým pomôže.

• Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť všetky nečistoty a špinu. Tlakovým vzduchom vyfúkajte všetky cudzie prvky. Dvere vykefujte záhradnou kefou alebo drôtenkou. Keď dvere takto vyčistíte, navlhčite ich vodou.

• Ďalším krokom je dostať sa ku zhrdzaveným častiam dverí, hlavne k pántom. Naneste na ne nejaké mazivo, ako je WD-40, a odstráňte hrdzu z pántov.

Väčšinou sú to pánty, ktoré sú poškodené a spôsobujú zadretie dverí. Namažte pánty a odstráňte hrdzu, ak je tam prítomná. I keď sa v pántoch nevyskytuje hrdza, naneste na ne veľké množstvo oleja alebo maziva, aby bol ich povrch hladký a klzký.

• Teraz skontrolujte, či nie sú zaseknuté dvere. Pokiaľ je zaseknutý i zámok, nastriekajte do neho tiež nejaké mazivo. Mazivo uvoľní zaseknuté súčasti. Po nanesení maziva otočte kľúčom v zámku a vyviňte určitú silu na otvorenie dverí. Keď sa dvere otvoria, zavrite ich a znova ich otvorte. Opakujte to niekoľkokrát, aby ste sa uistili, že dvere fungujú dobre.

Vysadiť dvere z pántov?

• Ďalším spôsobom, ako opraviť dvere na záhradu, je vysadiť ich z pántov. Pokiaľ je to možné, dvere vyberte a naolejujte pánty. Dvere utesnite náterom alebo leštením. Dvere nasaďte späť do rámu a niekoľkokrát ich skontrolujte. Pokiaľ dvere i naďalej dobre nefungujú, vymeňte závesy alebo vyčistite čapy, ktoré ich držia pohromade. Čapy vyberte, očistite ich a naolejujte. Potom ich vložte späť.

Nezabudnite však namazať pánty a zámok dverí, ak chcete, aby zostali funkčné. Olej môže dvere znečistiť, preto otrite všetko prebytočné mazivo handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.

Upozornenie

Použitia, ktoré sú uvedené a opísané pre výrobky WD-40, boli spoločnosti WD-40 poskytnuté samotnými používateľmi. Tieto použitia neboli testované spoločnosťou WD-40 a nepredstavujú odporúčanie alebo návrh na použitie výrobkov WD-40. Zdravý rozum by sa mal používať vždy, keď používate výrobky spoločnosti WD-40. Vždy dodržiavajte návod na použitie a dbajte na všetky upozornenia vytlačené na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company