tracking

Sprievodca čistenie zrkadiel

By nixki – Adobestock.com

Keď hovoríte o čistenie zrkadiel, nezabúdajte, že je veľa výrobkov na to určených. Investovanie do špeciálnych čističov zrkadiel však nie je nutné, najmä keď je tu niekoľko každodenných produktov, ktoré môžete použiť. Pretože skutočne robia túto prácu nákladovo efektívnym spôsobom. Tu je niekoľko z nich:

Jedlá sóda

Jedlá sóda patrí medzi chemikálie, s ktorými sa často stretávate. Na vyčistenie vašich zrkadiel stačí nasypať trochu jedlej sódy na vlhkú handričku alebo kúsok látky. S touto vlhkou handričkou utrite povrch zrkadla. Po niekoľkých zotretiach vezmite čistý, suchý kúsok látky a utrite povrch zrkadla.

Keď ste spokojní s výsledkom, dokončite čistenie utretím zrkadla pomocou leštiacej utierky. Toto dodá vášmu zrkadlu lesk. Jednoduché a efektívne.

Ocot je ďaľšia vec, ktorá stojí za vyskúšanie. Všetko, čo musíte urobiť je zmiešať trochu bieleho octu a vody (rovnaké množstvá). Odporúčame naliať roztok do fľaše s rozprašovačom, aby bolo jeho použitie jednoduchšie. Nastriekajte zriedený roztok octu na povrch zrkadla. Potom ho utrite s utierkou do čista.

Tento postup zbaví vaše zrkadlo všetkej špiny a nečistôt. Ak je vaše zrkadlo naďalej špinavé, opakujte postup kým špina nezmizne.

Noviny

Mysleli ste si, že noviny sa dajú použiť iba na čítanie? No, radšej sa znova zamyslite. Všetko, čo musíte urobiť, je pokrčiť noviny do malých guľôčok a namočiť ich do vody. Týmito namočenými novinovými guľôčkami vydrhnite vaše zrkadlo krúživými pohybmi. A zrkadlo je čisté.

Táto metóda na čistenie zrkadiel je jednou z najlacnejších dostupných, ale noviny môžu zanechať na vašom zrkadle stopy atramentu. Ak plánujete použiť noviny, potom ich najprv vyskúšajte na malej časti zrkadla. Používajte len kvalitné noviny.

Sprievodca čistenie zrkadiel

WD-40

Vďaka výrobku WD-40, všetko čo musíte urobiť je naliať ho na handru, aby bola úplne nasiaknutá a utrieť s ňou zrkadlo do čista. To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste vaše zrkadlo zbavili všetkej špiny.

WD-40 nielenže čistí zrkadlá, ale aj zabraňuje ich zahmlievaniu. Ako? Je to tým, že WD-40 vytvorí tenký film na povrchu zrkadla. Tento film bude chrániť vaše zrkadlo pred zahmlievaním až kým ho neodstránite.

Čistenie zrkadiel je len jedným z mnohých spôsobov použitia, ktoré WD-40 ponúka. Ponúka totiž viac než dvetisíc spôsobov použitia. Keď toto všetko vezmeme do úvahy, môžeme povedať, že WD-40 je naozaj skvelý produkt.

Upozornenie

Použitia, ktoré sú uvedené a opísané pre výrobky WD-40, boli spoločnosti WD-40 poskytnuté samotnými používateľmi. Tieto použitia neboli testované spoločnosťou WD-40 a nepredstavujú odporúčanie alebo návrh na použitie výrobkov WD-40. Zdravý rozum by sa mal používať vždy, keď používate výrobky spoločnosti WD-40. Vždy dodržiavajte návod na použitie a dbajte na všetky upozornenia vytlačené na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company