tracking

Ako čistiť chróm

Chróm je nádherný, keď je čistý a lesklý, ale môže sa ľahko zašpiniť a zaprášiť. V dôsledku toho nebude tak atraktívny na pohľad a rýchlo to môže znížiť jeho príťažlivosť. A pretože sa na lesklej povrchovej úprave chrómu ľahko prejavujú nečistoty a prach, je dôležité povrch pravidelne čistiť. Väčšinu špiny našťastie možno vyčistiť efektívne a rýchlo v niekoľkých rýchlych krokoch. Ako čistiť chróm?

Veci, ktoré budete potrebovať

  • Viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product

  • Kefku na zuby

  • Handričku alebo utierku z mikrovlákna

  • Teplú mydlovú vodu

  • Myciu hubu

Krok 1: Príprava

Než začneme, uistite sa, že ste si pripravili všetko, čo potrebujete, aby ste mohli bez problémov uskutočniť všetky kroky. Naplňte vedro trochou horúcej vody, čo pomôže rozpustiť špinu. Pridajte do vody trochu mydla, čistiaceho prostriedku alebo špeciálneho mycieho prostriedku na automobily.

Ako čistiť chróm

Krok 2: Čistenie

Keď budete mať pripravené vedro s teplou mydlovou vodou, vezmite myciu hubu, namočte ju do vody a začnite čistiť chrómový povrch kruhovými pohybmi. Mali by ste vidieť, ako sa špina začína postupne rozpúšťať a chróm sa čistí.

Ako čistiť chróm

Krok 3: Drhnutie

Niekedy môžu byť špina a nečistoty odolné a teda ťažko odstrániteľné mydlovou vodou. Ak je to váš prípad, vezmite si na pomoc mäkkú kefu so štetinami alebo starú kefku na zuby a vydrhnite tie najodolnejšie nečistoty.

jaAko čistiť chróm

Krok 4: Vysušenie

Ak ste spokojní s tým, ako ste vyčistili a odstránili nahromadené nečistoty a špinu, je čas chróm vysušiť. Vezmite handričku z mikrovlákna alebo utierku, ktorá pomôže obnoviť lesk a zanechá skvelý chrómový lesk.

Ako čistiť chróm

Krok 5: Ochrana

Po vyčistení nezabudnite chrómový povrch ochrániť, na jeho údržbu a ochranu použite viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product. Nastriekajte viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product na chrómový povrch, nechajte ho chvíľu pôsobiť a otrite potom handrou. Dbajte na to, aby sa viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product nedostal na pneumatiky, inak pneumatiky stratia priľnavosť.

Ako čistiť chróm

Záver

Takto jednoducho ste vyčistili zašpinené chrómové plochy, na ktoré ste sa museli predtým pozerať! Teraz sú opäť krásne a lesklé. Nabudúce už budete vedieť, ako si vyčistiť chrómové povrchy sami!

Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy: @wd40slovakia 🇨🇿 | # WD40slovakia # WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay # WD40Wins # WD40Works #FixTheWorld #DIY

Ďalšie informácie zistíte na našom webe automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company