tracking

Potrebujete opraviť vŕzgajúce dvere? Na opravu vám stačí týchto päť krokov!

Môže byť celkom frustrujúce počúvať vŕzganie dverí po celom dome, navyše vždy, keď ktokoľvek otvorí dvere do izby, aby si len niečo vzal. Dobrá správa je, že nie je také ťažké vŕzgajúce dvere opraviť.

K tomuto problému dochádza, keď sú všetky alebo jeden z dverných závesov nedostatočne namazané alebo neboli premazané dlhú dobu. Ďalším častým dôvodom je to, že nečistoty uľpievajú na použitom mazive, a preto sa z neho stáva mastnota.

Dnes vám v piatich jednoduchých krokoch ukážeme, ako problém vyriešiť vlastnými silami.

Veci, ktoré budete potrebovať

Krok 1: Vyhľadajte problém u vŕzgajúcich dverí

Vždy je dôležité lokalizovať problém predtým, než sa pustíte do jeho riešenia. Ak neviete, v čom je problém, ako ho potom môžete vyriešiť?

Musíte vedieť, ktorý z troch závesov na dverách vydáva vŕzgavý zvuk. Nájsť to je jednoduché. Priblížte ucho ku každému zo závesov problematických dverí a potom požiadajte niekoho, aby dvermi pomaly pohol.

Týmto spôsobom budete presne vedieť, v ktorom zo závesov je problém, alebo či je problém u všetkých závesov.

Vyhľadajte problém u vŕzgajúcich dverí

Krok 2: Odstráňte nečistoty z vŕzgajúcich dverí

Vezmite čistý kus látky a otrite viditeľné časti závesov, aby ste odstránili prach z vonkajšieho povrchu. To je dôležité, pretože nechcete, aby do závesu vnikol prach a všetko ešte zhoršil.

Buďte pri práci opatrní, pretože dvere môžu byť ťažké.

Odstráňte nečistoty z vŕzgajúcich dverí

Krok 3: Odstráňte špinu z vŕzgajúcich dverí

Mastnota sa vytvára, keď sa dostane prach na predtým nanesené mazivo v závesoch. Jeho odstránením uľahčíte namazanie závesov a tým opravíte vŕzgajúce dvere.

Najlepší spôsob, ako toho dosiahnuť, je nastriekať dostatočné množstvo viacúčelového prípravku WD-40 Multi-Use-Product na závesy dverí. Tento prípravok má vynikajúce penetračné schopnosti, ktoré umožňujú čistiť špinu z vonku. Okrem toho tiež odstráni špinu zo všetkých skrytých častí závesov.

Stačí vziať starú handru a zachytiť ňou odkvapkávajúci prípravok a použiť červenú trysku pre presnú aplikáciu, aby sa prípravok nedostal na okolité povrchy.

Odstráňte špinu z vŕzgajúcich dverí

Krok 4: Vŕzgajúce dvere teraz namažte

Keď ste si istí, že závesy sú čisté, musíte ich znovu namazať. Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product funguje tiež ako úžasný mazací prostriedok a udržuje predmety namazané po dlhú dobu.

Vŕzgajúce dvere namažte

Záver

Posledný krok celého procesu je skúška, či oprava zafungovala. Skúška vám tiež prezradí, či nevydávajú vŕzgavý zvuk i ďalšie závesy.

Súvisiace Poradňa

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company