tracking

Ako vymeniť zámok na vašej poštovej schránke?

Poštová schránka je objekt, ktorý používame každý deň! Či už je inštalovaná pred domom, pred budovou alebo v hale u dverí, je vystavená výrazným teplotným rozdielom, dažďu, snehu, vetru a nevyhnutne sa opotrebuje! Je často vyrobená z ocele, a preto podlieha oxidácii. A pokiaľ sa neopotrebuje plášť, opotrebuje sa zámok. Dnes vám preto prinášame tipy, ako udržiavať zámok poštovej schránky a ako ho eventuálne vymeniť. Vymeňte zámok vašej poštovej schránky snadno a rýchlo.

Veci, ktoré budete potrebovať

  • Nastaviteľný kľúč

  • Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use Product je ideálny na uvoľnenie malých mechanizmov

  • Alebo penetračné mazivo WD-40 Specialist Penetrant v komplikovaných prípadoch zaseknutia a zadretia vplyvom hrdze

  • Nový zámok, u ktorého skontrolujte kompatibilitu s aktuálnou poštovou schránkou

Krok 1: INŠTALÁCIA A MECHANIZMUS ZÁMKU

Pripravte sa na výmenu zámku poštovej schránky!! Najprv demontujte dvierka poštovej schránky. Pracujte ideálne v dielni a schránku upevnite na pracovnom stole alebo na akomkoľvek inom stabilnom mieste.

Uvidíte, že mechanizmus zámku je tvorený vidlicou, ktorá zámok obklopuje, aby sa zabránilo jeho pohybu. Pripína sa okolo zámku. Potom uvidíte maticu, ktorá blokuje mechanizmus, rovnako ako západku, ktorá sa otáča. Väčšina zámkov sa skladá z týchto častí, pretože sú štandardizované.

Pred výmenou starého zámku musíme zámok rozobrať. Matica je často zaseknutá a západka nebýva v dobrom stave.

KROK 1 : INŠTALÁCIA A MECHANIZMUS ZÁMKU

Krok 2: ODSKRUTKUJTE MATICU, KTORÁ DRŽÍ MECHANIZMUS V DVIERKACH

Pokiaľ sa matica nedá odskrutkovať, vykazuje známky hrdze a je zaseknutá, nepovoľujte ju silou, ale nastriekajte na ňu malé množstvo viacúčelového prípravku WD-40 Multi-Use-Product alebo ešte lepšie trochu prípravku WD-40 Specialist Super Dripping.

Pokiaľ sú diely hrdzou takmer zrastené dohromady, musí prípravok preniknúť do všetkých zaseknutých oblastí, aby sa mechanizmus uvoľnil. Pred ďalším pokusom o uvoľnenie počkajte niekoľko minút. Pokiaľ matica nepôjde povoliť ani  po 3 alebo 4 nástrekoch prípravku, skúste vložiť medzi zámok a maticu skrutkovač. V prípade, že to tiež nezafunguje, posledným riešením je odrezať zámok pílkou!

KROK 2 : ODSKRUTKUJTE MATICU, KTORÁ DRŽÍ MECHANIZMUS V DVIERKACH

Krok 3: KROK 3 : VYBERTE STARÝ ZÁMOK A VLOŽTE NOVÝ

Keď je matica odstránená, vyberte západku. Potom vyberte vidlicu blokujúcu zámok na dvierkach, aby bolo možné vybrať celý zámok.

Nakoniec zámok celý vyberte zo schránky. Využite túto demontáž na vyčistenie vnútrajška poštovej schránky. Potom musíte nainštalovať nový zámok a je to. Ak chcete nainštalovať nový zámok, postupujte opačne, než ste postupovali pri demontáži!

Krok 4: OCHRANA POŠTOVEJ SCHRÁNKY

Teraz, keď viete, ako vymeniť zámok poštovej schránky, je nutné schránku ochrániť! K tomuto účelu vám poskytneme niekoľko tipov na údržbu zámku a poštovej schránky vôbec.

Najprv, pokiaľ je rám a telo poštovej schránky z ocele, môžete na ňu nastriekať viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product, aby ste ju ochránili pred koróziou. Otrite ju handričkou z mikrovlákna, aby získala mladistvý vzhľad!

KROK 4 : OCHRANA POŠTOVEJ SCHRÁNKY

Krok 5: ÚDRŽBA ZÁMKU POŠTOVEJ SCHRÁNKY

Nakoniec odporúčame nastriekať viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product priamo do mechanizmu zámku. Prípravok prenikne kapilárnym spôsobom do všetkých mikro-mechanizmov zámkov a zaistí pohyblivosť súčastí pri trvalej ochrane pred hrdzou.

KROK 5 : ÚDRŽBA ZÁMKU POŠTOVEJ SCHRÁNKY

Záver

Poštová schránka vám poďakuje za túto rýchlu a jednoduchú opravu a údržbu zámku!

Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy na údržbu poštovej schránky:  www.wd40.sk 🇸🇰 | @wd40slovakia | #WD40slovak #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY #StayHomeandDIY #StayHomeandGarden #zustanmedoma

Viac informácií na našom blogu.

Navštivte náš web automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company