tracking

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Elektrickým náradím počínajúc a televízormi končiac, bežne ignorovanými prvkami väčšiny elektrických spotrebičov sú napájacie káble. Dôvodom je to, že tieto napájacie šnúry sú vždy schované v rohu miestností, kde sa na ne začne nabaľovať pomerne hodne nánosov nečistôt. Pokiaľ napájacie káble Vašich spotrebičov vyzerajú nevzhľadne alebo stratili schopnosť prenášať či prijímať elektrickú energiu, ste na správnom mieste. V tomto článku si prečítajte, ako čistenie špinavých napájacích káblov, a to len v 6 krokoch.

Veci, ktoré budete potrebovať

Krok 1: Všeobecné čistenie

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je otrieť tieto napájacie šnúry suchou handričkou, aby sa odstránili všetky chlpy a prach z domácich maznáčikov spolu so všetkými voľnými nečistotami. Pokiaľ nájdete nejaké zdeformované, praskajúce, predreté alebo rozstrapkané napájacie káble, mali by ste ich ihneď vymeniť.

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Krok 2: Nepoužívajte čistiace prostriedky na báze alkoholu alebo rozpúšťadiel

Pripravte si roztok mydla a horúcej vody, namočte do nej suchú hubku a začnite otierať napájacie šnúry. Hubku môžete okolo kábla prehnúť, stlačiť a celý kábel ňou pretiahnuť.

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Krok 3: Použite lyžicu alebo špachtľu

Keď už sú napájacie šnúry čisté, je treba z nich lyžicou alebo špachtľou odstrániť zaschnuté striekance farby. Ak sa striekance nedajú týmto spôsobom ľahko odstrániť, k navlhčeniu škvŕn môžete použiť papierovou utierku namočenú v horúcom octe alebo citrusovom čističi. Na zmäkčenie striekancov farby môžete použiť i vysúšač vlasov.

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Krok 4: Pasta z vody a jedlej sódy

Pokiaľ zistíte, že Vaše pôvodne biele napájacie šnúry zažltli, môžete použiť zmes vody s jedlou sódou, ktorú nanesiete na kábel starou zubnou kefkou. Hneď ako pasta začne vysychať alebo krustovať, odstráňte ju vlhkou hubkou, tým povrch vybielite.

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Krok 5: Použitie stlačeného vzduchu

Ak sú zdierky napájacieho kábla upchaté špinou, najprv použite drevené špáradlá. Pokiaľ to nezafunguje, stlačený vzduch bude fungovať ako kúzlo. Stlačeným vzduchom vyfúkajte špinavé zdierky napájacieho kábla a vyčistite ich.

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Krok 6: Na preventívnu údržbu použite WD-40

Hneď po vyčistení napájacej šnúry použite navlhčenú hubku na odstránenie zvyškov z jedlej sódy. Potom môžete naniesť trochu prípravku WD-40 na čistú handričku a otrieť napájacie šnúry, ktoré tým získajú ochranu pred nečistotami a vlhkosťou a tiež ochranu pred koróziou a tvorbou hrdze.

Ako vyčistiť špinavé napájacie káble

Záver

Týchto 6 krokov by Vám malo trvať asi hodinu. Ale koľko takých napájacích káblov vo Vašom dome potrebujete vyčistiť? Preventívna údržba je preto lepšia než údržba po katastrofe!

Objavte všetky naše ďalšie motocyklové, automobilové návody a návody domácich majstrov na našom blogu.

Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy: @wd40slovakia 🇨🇿 | # WD40slovakia # WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay # WD40Wins # WD40Works #FixTheWorld #DIY

Ďalšie informácie zistíte na našom webe automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company