tracking

Ako vyčistiť nože kosačky na trávu

Údržba a čistenie kosačky na trávu sú nevyhnutné, aby zostal trávnik stále pekný, pretože kosačka bude v prevádzke po dlhú dobu. Údržba ochráni kosačku tiež pred prípadnými nehodami. Kosačka na trávu je jedným z najdôležitejších zariadení na údržbu záhrady – kosí trávu a udržuje vašu záhradu a trávnik vo sviežom a zdravom stave. Nože kosačky na trávu je dôležité dôkladne čistiť a udržiavať, aby bol trávnik rovnomerne pokosený. Zabráni to tiež šíreniu nákazy a chorôb vďaka rozstrapkanému trávniku. Viete však, ako čistiť nože kosačky na trávu?

Aj keď sa budete možno chcieť po dlhom dni strávenom prácou na záhrade posadiť, bude treba ešte vyčistiť kosačku na trávu, než zvyšky trávy na nožoch a plášti zaschnú a stvrdnú. Čistenie a údržba nožov kosačky na trávu nie je zložitá vec. Existuje niekoľko jednoduchých a rýchlych krokov na ich vyčistenie.

Tu je niekoľko jednoduchých krokov na vyčistenie nožov kosačky na trávu.

Veci, ktoré budete potrebovať

  • Ochranné rukavice a ochranu očí

  • Palivovú pumpičku

  • Drôtenú kefu

  • Sadu račňových kľúčov

  • Hadicu alebo vedro čistej vody

  • Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product

Krok 1: Bezpečnosť

Prvým krokom je zaistiť, aby nebola ohrozená vaša bezpečnosť, pretože budete manipulovať a pracovať s veľmi ostrými nožmi. Preto je treba, aby ste si pred uskutočnením ďalších krokov natiahli pevné a odolné pracovné rukavice a vyhli sa tak vážnym poraneniam a nehodám.

Pevné a odolné pracovné rukavice

Krok 2: Vyprázdnenie palivovej nádrže kosačky na trávu

Ďalším krokom je vyprázdnenie palivovej nádrže kosačky na trávu. Kosačku na trávu musíte prevrátiť, aby ste sa dostali k nožom a vyčistili ich správnym spôsobom. Je dôležité vyprázdniť palivovú nádrž, pretože pokiaľ to neurobíte, bude vám hroziť riziko úniku paliva z nádrže. Môžete použiť ručnú palivovú pumpičku na vyčerpanie všetkého paliva z nádrže alebo pred čistením nechať kosačku bežať až do vyčerpania paliva.

Kosačku na trávu budete oplachovať, a preto je dôležité zaistiť, aby cez ňu nepretekal žiaden elektrický prúd. K tomu účelu musíte zo zapaľovacej sviečky odstrániť k nej vedúci kábel. To vám tiež ušetrí starosti s neúmyselným zapnutím kosačky pri čistení nožov. Jediné, čo musíte urobiť, je vytiahnuť kábel zapaľovacej sviečky smerom nahor. Niektoré kosačky na trávu môžu vyžadovať, aby ste odstránili kábel zapaľovacej sviečky pomocou kľúča.

Vyprázdnenie palivovej nádrže kosačky na trávu

Krok 3: Vystriekajte nože a kryt kosačky

Vezmite hadicu a vystriekajte nože a kryt kosačky. Tým sa zbavíte všetkých zvyškov a stvrdnutej trávy na nožoch a kryte. Je lepšie použiť hadicu s relatívne vysokým tlakom, pretože to odstráni všetku nahromadenú trávu. Položte kosačku na bok a ostriekajte ju, kým sa väčšina nečistôt a trávy nevymyje.

Vezmite kefu a použite ju na očistenie nožov a krytu. Použitie tuhej štetinovej kefy je ideálne na odstránenie trávy zo všetkých problematických oblastí, ktoré sa nepodarilo vyčistiť vodným prúdom z hadice.

Nože a kryt kosačky

Krok 4: Odmontujte nože z kosačky na trávu

Keď sú nože čisté, odmontujte ich z kosačky na trávu. Rovnako odmontujte nože z puzdra pomocou račňového kľúča. Bude to vyžadovať určitú silu a dlhú páku. Preto sa odporúča používať račňový kľúč s dlhou rukoväťou.

Nože dôkladne otrite na oboch stranách. Môžete ich tiež nabrúsiť, keď sú teraz z kosačky vymontované. Ľahko to urobíte sami pomocou brúsnych nástrojov alebo brúsnych kameňov. Ak to chcete robiť sami, buďte zvlášť opatrní, pretože nože sú naozaj ostré a ak ich nebrúsite správnym spôsobom, môže dôjsť k hlbokým rezným zraneniam.

Nože dôkladne otrite na oboch stranách

Krok 5: Čas nožov znovu zostaviť

Keď budete hotoví s namazaním nožov a krytu kosačky na trávu, je čas ich znovu zostaviť. Opäť nasaďte nože a uistite sa, že ste ich dobre a dôkladne dotiahli. Keď sú nože nasadené a dotiahnuté, otočte kosačku na trávu do pracovnej polohy na kolieska. Teraz zapojte kábel zapaľovacej sviečky do príslušnej zásuvky a naplňte nádrž benzínom. Kosačka je teraz pripravená na opätovné použitie.

Nasaďte nože a uistite sa, že ste ich dobre a dôkladne dotiahli

Záver

Po dokončení čistenia nožov a po opätovnom zostavení kosačky je ideálny čas na údržbu kosačky. Stačí na nože kosačky jednoducho nastriekať trochu viacúčelového prípravku WD-40 Multi-Use-Product, aby boli stále namazané a ostré! Pomôže to predĺžiť životnosť nožov a kosačky!

Čistenie nožov kosačky na trávu nezaberie príliš veľa času, ale pokiaľ to urobíte správne a pravidelne, zvýši sa životnosť kosačky na trávu a zvýši sa jej účinnosť. Nože budú ostré a budú kosiť trávu na správnej úrovni. Prípravok WD-40 nastriekaný na nože zaistí, aby sa na nožoch nevytvárala hrdza a neusadzovali sa tam nečistoty, čo udrží nože v dobrom prevádzkovom stave pre ich dlhodobé použitie.

Viac informácií na našom blogu.

Navštivte náš web automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company