tracking

Ako vyčistím interiér automobilu? Sprievodca

Čistenie vnútrajška automobilu je rovnako dôležité ako čistenie vonkajšieho priestoru. V skutočnosti je výhodné udržiavať vnútorný priestor v čistote, aby sa (1) zabránilo hromadeniu mikróbov a prachu, (2) aby nedošlo k poškodeniu automobilu, hlavne pri ďalšom predaji, a (3) aby ste si užili svoju cestu komfortne. Vyčistiť interiér automobilu môžete doma. Potrebné vybavenie možno ľahko nájsť doma alebo v obchode za dostupné ceny. Pokiaľ to nie je možné urobiť u vás doma, zájdite si na benzínovú stanicu, kde sú k dispozícii vysávače. Ako na čistý interiér automobilu?

V ideálnom prípade zvážte čistenie interiéru vozidla aspoň raz za mesiac (i vrátane exteriéru). Vaše auto bude dýchať čistotou a budete naň pyšní!

Poďme teda vaše auto rozmaznať!

Veci, ktoré budete potrebovať

 • Vysávač

 • Jedlá sóda (voliteľne) na koberce

 • Alkohol alebo odstraňovač škvŕn z textilu, na vyčistenie škvŕn z textilných sedačiek

 • Špeciálny prípravok na kožu, ak sú vaše sedadlá vyrobené z kože

 • Mikrovláknové utierky

 • Viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product na automobilové plasty

 • Čistič skla na čelné sklo a okná

 • Silikónové mazivo na gumové tesnenia dverí

 • Rukavice na zamedzenie priameho kontaktu s prípravkami

Krok 1: VYSÁVANIE VOZIDLA

Prvým krokom k vyčisteniu interiéru automobilu je povysávať všetky nečistoty a prach. Nezabudnite povysávať medzi sedadlami, odstrániť koberčeky a povysávať ich, ďalej povysávať kufor a priestor pod radiacou pákou. Použite rôzne nástavce vysávača k dosiahnutiu i ťažko prístupných miest.

VYSÁVANIE VOZIDLA

Krok 2: VYČISTENIE SEDAČIEK

Po povysávaní odstráňte viditeľné škvrny na látkových alebo kožených sedadlách, ale tiež na kobercoch a/alebo koberčekoch. K tomu účelu použite vždy špeciálny prípravok určený na dané povrchy:

 • Špeciálny kožený prípravok na čistenie kožených sedadiel.
 • Odstraňovač škvŕn z kobercov a tkanín alebo praktické výrobky pre domácnosť, ako je domáci alkohol.
 • Jedlá sóda (ktorá sa nanesie na koberce po dobu 24 hodín) čistí a dezinfikuje.
VYČISTENIE SEDAČIEK

Krok 3: VYČISTENIE PALUBNEJ DOSKY

Čistenie interiéru automobilu vyžaduje tiež dôkladné vyčistenie palubnej dosky. Jednoducho otrite povrch handričkou z mikrovlákna, nezabudnite na výduchy ventilácie. Na renováciu plastov palubnej dosky použite viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product a handričku. Prípravok nastriekajte na povrch a zotrite handričkou. Okrem vyčistenia plastov bude mať prístrojová doska tiež pekný vzhľad!

VYČISTENIE PALUBNEJ DOSKY

Krok 4: VYČISTENIE DVERNÝCH VÝPLNÍ

Podobne je to u výplní dverí, zotrite z nich prach handričkou a obnovte plasty pomocou viacúčelového prípravku WD-40 Multi-Use-Product. Čo sa týka tesnenia dverí, je dobré ich ochrániť silikónovým mazivom WD-40 Specialist Silicone Lubricant, aby sa zabránilo predčasnému opotrebeniu a/alebo prasknutiu tesnenia.

VYČISTENIE DVERNÝCH VÝPLNÍ

Krok 5: VYČISTENIE ČELNÉHO SKLA A OKIEN

Čistenie interiéru automobilu zakončite vyčistením sklenených povrchov (predných a zadných skiel a bočných okien). Na to stačí použiť čistič skla a handričku z mikrovlákna.

VYČISTENIE ČELNÉHO SKLA A OKIEN

ZÁVER:

Nakoniec nezabudnite, že je nutné udržiavať vnútorné mechanizmy automobilu! Čas od času môžete namazať koľajnice sedadiel svojho automobilu i mechanizmus zamykania dverí pomocou bielej líthiovej vazelíny WD-40 Specialist White Lithium Grease.

Navštívte náš web oficiálneho distribútora.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company