tracking

Ako umyť auto – 6 krokov na čistenie auta

Čistenia auta vyzerá ako poriadna fuška, ale s naším praktickým návodom to nebude také zlé. Dávať auto čistiť každý mesiac môže byť veľmi drahé, takže to rozhodne nerobíme každý mesiac. Predstavte si všetky tie nečistoty, ktoré sa hromadia na vašom aute, a ktoré mimochodom nevidíte, ako ničia jeho krásu. Ak teda chcete udržať svoje auto vo výbornom stave, postupujte podľa nášho návodu. Ako na čistenie auta?

Vždy sa však riaďte pokynmi pre produkty, ktoré sa rozhodnete použiť.

Veci, ktoré budete potrebovať

  • Vysokotlaková umývačka a dostatok vody

  • Šampón na auto a mäkká umývacia rukavica

  • Handrička z jelenice alebo podobného materiálu na vysušenie auta

  • Leštenka na auto a leštiaci pad (voliteľné) na odstránenie ľahkých škrabancov

  • Aplikátor automobilového vosku a peny

  • Čistič okien a handrička

  • Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product

Krok 1: Vozidlo umyte vysokotlakovým čističom

Jednou z najväčších chýb, ktorú väčšina ľudí robí pri čistení automobilu, je to, že na umývanie auta používajú prostriedok na umývanie riadu alebo saponát. Aj keď tieto produkty môžu nečistoty odstrániť, odstraňujú tiež vosk a zanechávajú lak náchylný na hrdzavenie.

Použite šampón

Použite preto nejaký šampón na automobily a penu roztierajte jemnou umývacou rukavicou. Miesto oplachovania vedrom vody použite vysokotlakovú umývačku, pretože tá pomôže z povrchu odstrániť odolné nečistoty. Nezabudnite dôkladne vyčistiť kolesá, pretože je na nich veľké množstvo nečistôt.

Ako umyť auto - 6 krokov pri čistení auta

Krok 2: Vozidlo vysušte

Keď budete s čistotou vášho vozidla spokojní, otrite ho jelenicou alebo podobnou handričkou, aby na povrchu nezostali škvrny od vody.

Ako umyť auto - 6 krokov pri čistení auta

Krok 3: Vozidlo vyleštite

Leštenie je úplne odlišné od voskovania. Napriek tom, že je tento krok voliteľný, môže odstrániť ľahšie škrabance z povrchu automobilu. Naneste trochu leštenky na pad a ošetrite celé vozidlo, dokiaľ ho nezbavíte škrabancov.

Ako umyť auto - 6 krokov pri čistení auta

Krok 4: Vozidlo navoskujte kvôli ochrane laku

Čistenie vozidla nie je kompletné bez navoskovania. Voskovanie chráni auto pred UV lúčmi a zabraňuje vyblednutiu. Chráni tiež lak automobilu pred vtáčím trusom. Naneste malé množstvo vosku na penový aplikátor a rozotrite ho kruhovými pohybmi. Existujú dva typy voskov – jeden, ktorý dodáva lesk svetlým lakom a druhý, ktorý dodáva lesk ostatným farbám. V závislosti na farbe laku vášho auta si teda môžete vybrať.

Ako umyť auto - 6 krokov pri čistení auta

Krok 5: Vyčistite okná

Po umytí skla mydlovou vodou a zotretí prebytočnej vlhkosti naň nastriekajte trochu čističa na sklo a vydrhnite ho, jednak aby sa odstránili nečistoty a tiež na dodanie lesku. Nezabudnite stiahnuť okienka a vyčistiť tiež hornú časť skla.

Ako umyť auto - 6 krokov pri čistení auta

Krok 6: Namazanie viacúčelovým prípravkom WD-40 Multi-Use-Product

Na ochranu kovových častí automobilu pred hrdzou použite viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product. Stačí len nastriekať trochu prípravku na miesta, ktoré chcete ochrániť. Dávajte pritom pozor na pokvapkanie prípravkom, preto majte vždy poruke handričku. Pokiaľ nie ste si istí ohľadne nanášania prípravku na určité povrchy, vždy sa pred aplikáciou najprv poraďte s výrobcom. Prípravok nikdy nestriekajte na pneumatiky, pretože by došlo ku strate priľnavosti.

Ako umyť auto - 6 krokov pri čistení auta

Další tipy

Jednou z ďalších vecí, na ktoré si ľudia sťažujú, je zložité odstraňovanie nálepiek z čelného skla. Žiadne starosti, pretože viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product ich dokáže odstrániť! Jednoducho prípravok nastriekajte na nálepku a trpezlivo vyčkajte. Mazivo uvoľní nálepku a môžete ju jednoducho odstrániť plastovou stierkou.

Takže tu to máte . . . šesť jednoduchých krokov pri čistení auta!

Navštívte náš web oficiálneho distribútora.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company