tracking

Ako renovovať svetlomety na vašom vozidle?

Svetlomety auta sa časom zakalia. Je to spôsobené UV žiarením, prirodzeným opotrebením a nepriaznivým počasím. Tento zákal má za následok zníženie výkonu vašich svetlometov, a je preto pri technickej kontrole problémom. Dnes vám ukážeme rôzne riešenia pre čistenie a renováciu svetlometov vášho vozidla. Svetlomety možno čistiť rôznymi spôsobmi. Niekedy je váš svetlomet príliš opotrebovaný a stojí za to ho vymeniť. Výmenu budete musieť zveriť do rúk profesionálov. Renovácia svetlometov automobilov snadno a rýchlo?

Než sa dostaneme k tomuto bodu, odporúčame vám použiť niekoľko jednoduchých a nenákladných metód:

  • Vyčistite svetlomety svojho vozidla pomocou prípravku WD-40
  • Vyleštite svetlomety pomocou renovačnej sady

Veci, ktoré budete potrebovať

Krok 1: VYČISTITE/RENOVUJTE SVETLOMETY POMOCOU WD-40

Na YouTube existuje niekoľko výukových programov, ktoré ukazujú účinok WD-40 na optiku svetlometov. Je ale náš produkt naozaj účinný? Áno, ale nie navždy. V skutočnosti viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product na mieste zníži nepriehľadnosť svetlometu. Na druhú stranu je tento účinok dočasný a trvá len niekoľko dní alebo týždňov. Dôkaz vo videu naproti. Aby ste skutočne odstránili nepriehľadnosť svetlometov, budete ich musieť renovovať pomocou brúsneho papiera a leštidla.

Krok 2: DEMONTUJTE SVETLOMETY A VYČISTITE ICH

Ako už bolo povedané, viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product je len dočasné riešenie pre vyčistenie a renováciu svetlometov vášho vozidla. Pre trvalý účinok budete musieť svetlomety obrúsiť a vyleštiť! Najprv, pokiaľ to model vášho vozidla umožňuje, demontujte svetlomety, aby ste ich pohodlne a bez problémov obrúsili na pracovnom stole. Potom vyčistite svetlomety mydlovou vodou. Následne ich osušte čistou suchou handričkou.

Ako renovovať svetlomety na vašom vozidle

Krok 3: OBRÚSTE SVETLOMETY BRÚSNYM PAPIEROM (400)

Nastriekajte na svetlomet vodu a začnite brúsiť najhrubším brúsnym papierom (400). Neváhajte svetlomet opakovane oplachovať, aby ste odstránili zrná brúsneho papiera. Rovnomerne brúste vrátane okrajov majáka. Vyzbrojte sa trpezlivosťou, pretože renovácia svetlometov bude chvíľu trvať.

Krok 4: POKRAČUJTE S BRÚSENÍM AŽ DO ZRNITOSTI 5000

Po brúsení šmirgľovým papierom so zrnitosťou 400 sa odstránil všetok lak. Teraz použite zrnitosť 600 a obrúste plast. Potom použite zrnitosť 800. Nezabudnite svetlomet namáčať. Postupom času uvidíte skutočný rozdiel. Pokračujte k najjemnejšiemu šmirgľovému papieru (3000 alebo 5000). Potom svetlomet otrite dočista.

Krok 5: SVETLOMETY VYLEŠTITE

Nakoniec naneste vopred vybranú leštenku a povrch vyleštite handričkou z mikrovlákna. Postupujte podľa pokynov k použitiu daného prípravku. A je to, vaše svetlomety sú teraz opäť ako nové!

ZÁVER: RENOVÁCIA SVETLOMETOV VÁŠHO VOZIDLA JE JEDNODUCHÁ!

Teraz poznáte dva spôsoby, ako renovovať svetlomety vášho auta. Brúsenie svetlometov bude fungovať dobre bohužiaľ len dvakrát alebo trikrát. V skutočnosti vďaka brúseniu zmenšíte hrúbku svetlometu (polykarbonátu). Po nejakej dobe budete musieť svetlomety vymeniť. Táto metóda vám však umožňuje predĺžiť ich životnosť na maximum!

Objavte všetky naše ďalšie motocyklové, automobilové návody a návody domácich majstrov na našom blogu.

Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy: @wd40slovakia 🇨🇿 | # WD40slovakia # WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay # WD40Wins # WD40Works #FixTheWorld #DIY

Ďalšie informácie zistíte na našom webe automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company