tracking

Ako opraviť a namazať dvere na záhradu?

Zadretie dverí na záhradu môže spôsobovať celý rad prírodných faktorov, ako je silný mráz alebo vlhký vzduch. Hrdza alebo pleseň môžu záhradné dvere úplne znehybniť, pokiaľ nie ste dostatočne ostražití. A šance na zaseknuté alebo zadreté dvere na záhradu sú po zimnej sezóne podstatne vyššie, preto je dôležité takéto dvere namazať, aby bola zachovaná ich funkčnosť. Ako opraviť a premazať dvere na záhradu?

Čo veci ešte zhoršuje, je len občasné používanie dverí na záhradu v chladnom období. Keď sa dvere príliš nepoužívajú, všetkým tým nezvaným hosťom to vyhovuje a spôsobí to, že sa dvere zadrú alebo zaseknú. Pokiaľ je to i Váš prípad a máte doma zadreté alebo dokonca zaseknuté dvere, ktoré vedú na Vašu záhradu alebo dvorček, postupujte podľa nášho sprievodcu, ktorý Vám s tým pomôže.

Veci, ktoré budete potrebovať

Krok 1: Odstráňte všetky nečistoty a špinu

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť všetky nečistoty a špinu. Tlakovým vzduchom vyfúkajte všetky cudzie prvky. Dvere vykefujte záhradnou kefou alebo drôtenkou. Keď dvere takto vyčistíte, navlhčite ich vodou.

Ako opraviť a namazať dvere na záhradu

Krok 2: Dostaňte sa ku zhrdzaveným častiam dverí

Ďalším krokom je dostať sa ku zhrdzaveným častiam dverí, hlavne k pántom. Naneste na ne nejaké mazivo, ako je WD-40, a odstráňte hrdzu z pántov.

Väčšinou sú to pánty, ktoré sú poškodené a spôsobujú zadretie dverí. Namažte pánty a odstráňte hrdzu, ak je tam prítomná. I keď sa v pántoch nevyskytuje hrdza, naneste na ne veľké množstvo oleja alebo maziva, aby bol ich povrch hladký a klzký.

Ako opraviť a namazať dvere na záhradu

Krok 3: Skontrolujte, či nie sú zaseknuté dvere

Teraz skontrolujte, či nie sú zaseknuté dvere. Pokiaľ je zaseknutý i zámok, nastriekajte do neho tiež nejaké mazivo. Mazivo uvoľní zaseknuté súčasti. Po nanesení maziva otočte kľúčom v zámku a vyviňte určitú silu na otvorenie dverí. Keď sa dvere otvoria, zavrite ich a znova ich otvorte. Opakujte to niekoľkokrát, aby ste sa uistili, že dvere fungujú dobre.

Ako opraviť a namazať dvere na záhradu

Krok 4: Nezabudnite namazať pánty

Nezabudnite však namazať pánty a zámok dverí, ak chcete, aby zostali funkčné. Olej môže dvere znečistiť, preto otrite všetko prebytočné mazivo handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.

Ako opraviť a namazať dvere na záhradu

Záver

Ak budete postupovať podľa tohto jednoduchého sprievodcu postupne krok za krokom, budete mať za pomoci prípravku WD-40 svoje dvere na záhradu ihneď v plne prevádzkyschopnom stave!

Objavte všetky naše ďalšie motocyklové, automobilové návody a návody domácich majstrov na našom blogu.

Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy: @wd40slovakia 🇨🇿 | # WD40slovakia # WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay # WD40Wins # WD40Works #FixTheWorld #DIY

Ďalšie informácie zistíte na našom webe automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company