tracking

Ako jednoducho vyčistiť ráfiky na vašom aute

Automobily, motocykle, štvorkolky, … naše vozidlá vyžadujú pravidelnú údržbu kvôli silnému vystaveniu vonkajším podmienkam. To platí ešte viac o ráfikoch našich vozidiel, ktoré sa aj na najmenšej mláke zašpinia. V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov, ako jednoducho a efektívne vyčistiť vaše ráfiky. Ako na čistenie ráfikov?

Veci, ktoré budete potrebovať

Krok 1: URČITE DRUH MATERIÁLU RÁFIKOV KOLIES

Na trhu existujú tri typy ráfikov: oceľové ráfiky, hliníkové ráfiky a kolesá z ľahkých zliatin. Najbežnejšie sú oceľové ráfiky, ktoré nájdete na väčšine lacnejších vozidiel. Majú tú výhodu, že sú pevné a lacné. Majú však tendenciu ľahko oxidovať a sú ťažšie než iné modely. V závislosti na produkte, ktorý používate na čistenie ráfikov, sa uistite, že je kompatibilný s materiálom vašich ráfikov, aby nedošlo k ich poškodeniu. V tomto návode vám odporúčame použiť viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product, ktorý je kompatibilný so všetkými tromi vyššie uvedenými materiálmi.

Ako jednoducho vyčistiť ráfiky na vašom aute

Krok 2: OCHRÁŇTE BRZDOVÉ KOTÚČE

Pred čistením ráfikov vám odporúčame ochrániť brzdové kotúče, aby sa prípravok dostal len na ráfiky. Viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product je mazivo a tak môže znížiť účinnosť bŕzd a predĺžiť tak brzdnú dráhu. Pokiaľ omylom nastriekate viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product na brzdové kotúče alebo doštičky, odporúčame použiť čistič bŕzd, ako je napríklad sada WD-40 Specialist Moto.

Ako jednoducho vyčistiť ráfiky na vašom aute

Krok 3: NASTRIEKAJTE VIACÚČELOVÝ PRÍPRAVOK WD-40 MULTI USE PRODUCT NA RÁFIKY

Najprv si vezmite handričku, viacúčelový prípravok WD-40 Multi Use Product a pracujte v garáži alebo vonku. Prípravok dobre pretrepte a nastriekajte na ráfik. Pre presnejšiu aplikáciu môžete použiť prípravok s vyklopeným aplikátorom. Nechajte prípravok chvíľu pôsobiť. Prípravok prenikne pod zvyšky tuku a mastnoty, aby sa ľahšie odstránili.

Ako jednoducho vyčistiť ráfiky na vašom aute

Krok 4: VYDRHNITE RÁFIKY KEFOU

Pomocou špeciálnej kefy na údržbu automobilu (ktorá nepoškriabe ráfik) očistite ráfiky. Dôkladne vyčistite rohy a záhyby vo vnútri ráfika. Myslite tiež na skrutky. Ak je to nutné, na príliš malé plochy použite starú kefku na zuby.

Ako jednoducho vyčistiť ráfiky na vašom aute

Krok 5: OTRITE RÁFIK

Nakoniec dokončite čistenie ráfikov zotretím prebytočného prípravku čistou suchou handričkou. Tkanina odstráni posledné zvyšky mastnoty, oleja a iných nečistôt a ráfikom dodá krásny vzhľad.

Pre dosiahnutie najlepšieho možného výsledku postup opakujte toľkokrát, koľkokrát je treba pre dosiahnutie  požadovaného výsledku. V prípade veľmi znečistených ráfikov budete musieť prípravok aplikovať určite 2 až 3 krát.

Ako jednoducho vyčistiť ráfiky na vašom aute

NEZABUDNITE RÁFIKY ČISTIŤ ČASTO!

Aby ste nestratili s čistením ráfikov príliš veľa času, odporúčame ich čistiť aspoň raz za mesiac, súčasne s celkovým čistením vozidla. Takto budete mať menšie problémy s ich čistením a bude to rýchlejšie.

Objavte všetky naše ďalšie motocyklové, automobilové návody a návody domácich majstrov na našom blogu.

Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy: @wd40slovakia 🇨🇿 | # WD40slovakia # WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay # WD40Wins # WD40Works #FixTheWorld #DIY

Ďalšie informácie zistíte na našom webe automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company