tracking

Ako jednoducho odlepiť štítok alebo nálepku?

Práve ste si vyhliadli nový pár topánok a chcete si ich hneď vziať na seba, ale nalepené štítky na vašom novom obľúbenom páre topánok ničia celý estetický dojem? Alebo chcete odstrániť štítok zo sklenenej fľaše, ale keď ho škrabete nechtami, drobí sa na kúsky? Ako na odlepenie štítku?

Ako na odlepenie štítku: WD-40 je tu, aby vám pomohol!

Áno, všetci sme zažili tento druh frustrácie … avšak viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product je tu, aby vám pomohol!

Existujú samozrejme i iné spôsoby, napríklad odstránenie etikety pomocou vysúšača vlasov alebo pomocou olivového oleja, ale tieto postupy sú niekedy zdĺhavé a olej oblasť navyše zamastí. Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product vám pomocou handričky alebo huby umožní odlepiť štítok po niekoľkých krátkych aplikáciách spreja a to bez zanechania zvyškov lepidla alebo mastnoty. Bude veľmi účinný napríklad pri odstraňovaní nálepiek z obuvi, z vázy, z pohára od džemu, zo sklenenej alebo plastovej fľaše, z obalu CD/DVD, z karosérie alebo samozrejme z okna alebo čelného skla automobilu!

Veci, ktoré budete potrebovať

  • Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product

  • Handričku z mikrovlákna

  • Hubku

  • Škrabku (voliteľná) alebo podobný predmet (nôž s guľatou špičkou) pro ľahšie odlepenie štítku

Krok 1: NANESTE PRÍPRAVOK

Najprv vezmite čistú, suchú handričku a viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product. Potom pretrepte sprej tak, aby sa jeho zložky zmiešali a aby bol produkt čo najúčinnejší. Držte sprej vo vzpriamenej polohe (pokiaľ nemáte nové spreje, ktoré možno použiť v prevrátenej polohe) a produkt vo väčšom množstve nastriekajte na štítok, ktorý treba odstrániť. V ideálnom prípade použite presný aplikátor pre ľahšie zacielenie oblasti.

Krok 1 - Naneste prípravok

Krok 2: LET IT WORK

Keď je prípravok nastriekaný, nechajte ho chvíľu pôsobiť, aby sa štítok ľahko odlúpol. Viacúčelový prípravok WD-40 Multi-Use-Product bude fungovať pod štítkom, pod lepidlom. Tým, že ho necháte pôsobiť, budete môcť odlepiť štítok, pretože sa prípravok dostane medzi povrch a lepidlo.

Krok 2 - Let it work

Krok 3: ODSTRÁŇTE NÁLEPKU

Teraz môžete odlúpiť roh nálepky, a nálepka sa začne ľahko celá odlupovať. Pokiaľ je nálepka odolná, odstráňte zvyšky lepidla škrabkou (alebo alternatívnym nástrojom). Vďaka pôsobeniu multifunkčného prípravku WD-40 pôjdu zvyšky nálepky ľahko odstrániť. Pokiaľ je štítok skutočne odolný, pre účinnejšie odstránenie nastriekajte prípravok znovu.

KROK 3 : ODSTRÁŇTE NÁLEPKU

Krok 4: VYČISTITE POVRCH

Po odlepení štítku otrite povrch hubkou alebo vlhkou handričkou. Potom otrite oblasť handričkou z mikrovlákna, aby bol povrch opäť čistý, a súčasne odstráňte posledné zvyšky lepidla. Povrch je teraz bez nálepky a čistý, ako keby tam nikdy žiadna nálepka nebola!

KROK 4 : VYČISTITE POVRCH

Záver

Ako bonus sa pozrite v nižšie uvedenom videu na najbežnejšie použitie viacúčelového prípravku WD-40 Multi-Use-Product. Nájdete tam hlavne trik, ako odstrániť štítok z vázy! Neváhajte sa podeliť o svoje vlastné tipy na údržbu: www.wd40.sk 🇸🇰 | @wd40slovakia | #WD40slovak #WD40 #sprej #univerzalnipripravek #ochrana #UseOftheDay #WD40Wins #WD40Works #FixTheWorld #DIY #StayHomeandDIY #StayHomeandGarden #zustanmedoma

Viac informácií na našom blogu.

Navštivte náš web automax-group.com.

Súvisiace články

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company