tracking

banner mup 1920x385

O nás

História

O násPodľa mnohých ako riešenie problémov č.1 pre starostlivosť o veci, multifunkčný výrobok WD-40 zostáva jedným z najrozpoznateľných značiek na svete používaných v domácnostiach a profesionálmi po celom svete.

WD-40, ktoré je mnohými považované za jednotku medzi lubrikačnými prípravky s univerzálnym využitím, bolo vynájdené pred viac ako 60 rokmi tromi zamestnancami Rocket Chemical Company. Vo svojom malom laboratóriu v San Diegu v Kalifornii sa títo pracovníci pokúšali vyvinúť rad antikoróznych látok a odmasťovadiel pre letecký priemysel.

Vedúcim tímu bol chemik Norm Larsen, ktorý hľadal riešenie na vytesnenie vody pre NASA na ochranu Atlas Space Missile pred hrdzou a koróziou. Larsenovi a jeho tímu trvalo veľmi dlho, vykonali až 40 pokusov, ktorými sa pokúšali získať svetovo preslávenú formuláciu, a kým produkt našiel svoje meno, WD-40.

Onedlho si personál začal nosiť výrobok domov a prišiel tak na ďalšie možnosti každodenného využitia. Larsen preto začal pridávať WD-40 Multi-Use Product do aerosólových sprejov, ktoré sa prvýkrát objavili v obchodoch v roku 1958.

Do dvoch rokov sa veľkosť spoločnosti zdvojnásobila a v roku 1969 bola spoločnosť Rocket Chemical Company premenovaná podľa jej výrobku na WD-40.

V priebehu rokov tisícky užívateľov zdieľali svoje jedinečné a občas aj pomerne kuriózne skúsenosti s využitím výrobkov WD-40. Jedna z najzaujímavejších historiek popisuje, ako vodič autobusu použil WD-40 na odstránenie pytóna, ktorý sa mu stočil pod autobusom. Ďalší príbeh rozpráva o príslušníkoch polície, ktorí využili WD-40 na vyprostenie nahého zlodeja, ktorý uviazol vo ventilácii klimatizácie.

Zloženie výrobku, ktoré sa od svojho vzniku nezmenilo, je síce prísne stráženým tajomstvom, ale ľudia prichádzajú s nápadmi na nové využitie tejto slávnej modrožltej plechovky každý deň.

Naše značky

Okrem slávnej modrožltej plechovky, spoločnosť WD-40 ponúka širokú škálu produktov pokrývajúcich potreby, špecializované údržby a čistenia pre všetky druhy priemyselného využitia, nadšencov, kutilov a domácich užívateľov.

• WD-40 Specialist je rad produktov na profesionálnej úrovni, ktorý je určený pre riešenie tých najnáročnejších úloh pre nadšených domácich majstrov a zároveň užívateľa v špecializovaných odboroch i priemysle.
• WD-40 BIKE je najnovšia rada produktov vyrobená pod značkou WD-40, ktorá poskytuje riešenia údržby celého bicykla a pomáha zlepšovať výkonnosť cyklistiky.

Nech sa teda jedná o problém odstránenia pasteliek zo steny, údržbu strojov alebo udržiavanie pasteliek zo steny, údržbu strojov alebo udržiavanie bicykla v špičkovom stave, prípravok WD-40 vždy pomôže a zostáva stále jednotkou v riešení rozmanitých úloh. Nech je problém akýkoľvek, WD-40 sa o neho postará!

 

 

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company