tracking

Čím odstrániť zvyšky lepiacej pásky Duct Tape

Kotúčiky lepiacej pásky Duct Tape nájdete takmer vo všetkých sadách nástrojov na svete vďaka ich dostupnosti, všestrannosti a samotnej skutočnosti, že lepia ako lepidlo. Lepiace pásky Duct Tape sú formulované tzv. prírodnými živicovými zlúčeninami, ktoré zaisťujú dlhodobú a pevnú priľnavosť. Čo však  môže odstrániť zvyšky tejto lepiacej pásky? Odstráňte zvyšky lepiacej pásky Duct Tape vďaka nášmu článku.

Požehnanie lepiacej pásky Duct Tape je zároveň prekliatím, pretože odstránenie zvyškov nie je jednoduché. Čistiaca práca po odstránení lepiacej pásky Duct Tape nebola nikdy ľahkou úlohou a takmer vždy sa ocitnete vo veľmi „lepkavej situácii“.

Možno Vás zaujíma, čím efektívne odstrániť zvyšky lepiacej pásky Duct Tape. Tu je niekoľko možností:

Možnosť č. 1: Zoškrabanie lepidla

V prípade, že zvyšky lepiacej pásky Duct Tape nie sú príliš odolné a sú minimálne, možno na odstránenie všetkých nečistôt použiť špachtľu. Jediné, čo musíte urobiť, je začať od jedného konca a potom špachtľou pomaly zoškrabovať zvyšky pásky smerom nahor.

Možnosť č. 2: Navlhčenie teplou vodou

Teplá voda je známa ako veľmi účinná, pretože bez problému odstraňuje zvyšky lepiacej pásky z linolea, vinylu a skla. Teplo z vody zmäkčuje samotnú štruktúru lepidla z lepiacej pásky Duct Tape a viskozita vytláča všetky zostávajúce stopy. Môžete tiež pridať jednu alebo dve kvapky mycieho prostriedku alebo mydla a nechať pôsobiť 10 až 20 minút.

Možnosť č. 3: Rozpusťte zvyšky lepidla v alkohole

Pokiaľ chcete úplne rozpustiť lepidlo, ktoré drží neporézny povrch pohromade, skúste zvyšky vydrhnúť alkoholom. Mali by sme však dodať, že toto rozpúšťadlo nie je vhodné na lakované povrchy a mali by ste vždy účinok otestovať na malom kúsku, aj keď pracujete so sklom alebo kovom.

Pri práci s alkoholom zistíte, že sa kvapalina rýchlo vyparuje a uvidíte, kde je ešte treba trochu škrabania. Nepreháňajte to; jednoducho použite handričku a namočte ju do izopropylového roztoku.

Možnosť č. 4: Lubrikácia pretrvávajúcich zvyškov

Mazivá a oleje vytesňujúce vodu fungujú výborne, pretože každý z nich veľmi účinne odstraňuje zvyšky lepiacej pásky Duct Tape z ošetreného dreva, vinylu, linolea a skla. Najlepší produkt, ktorý odporúčame v tejto situácii , je WD-40.

Možnosť č. 5: Zahrievanie

Horúci vzduch je ďalší známy faktor, pokiaľ ide o oslabenie priľnavosti a zvyškov lepiacej pásky Duct Tape. Vďaka teplu bude pomerne jednoduché odstrániť zvyšné nečistoty z akéhokoľvek ošetreného alebo neošetreného povrchu, kde sa obávate používať vodu alebo olej. Táto metóda však bude vyžadovať trochu úsilia.

Všetko, čo musíte urobiť, je vziať vysúšač vlasov a držať ho v primeranej vzdialenosti (10-20cm) od znečisteného povrchu. Pracujte po malých častiach a pred zoškrabaním zvyškov vždy niekoľkokrát na oblasť aplikujte niekoľko krátkych dávok chladného vzduchu.

Teraz ste oficiálnym odborníkom na to, ako odstrániť zvyšky lepiacej pásky Duct Tape!

Upozornenie

Použitia, ktoré sú uvedené a opísané pre výrobky WD-40, boli spoločnosti WD-40 poskytnuté samotnými používateľmi. Tieto použitia neboli testované spoločnosťou WD-40 a nepredstavujú odporúčanie alebo návrh na použitie výrobkov WD-40. Zdravý rozum by sa mal používať vždy, keď používate výrobky spoločnosti WD-40. Vždy dodržiavajte návod na použitie a dbajte na všetky upozornenia vytlačené na obale.

Kontaktujte nás

AutoMax Slovakia, s. r. o. Bojnická 3, 831 04 Bratislava, Slovenská republika

© 2020 WD-40 Company